economist

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

آیا هنگام ولادت پیامبر اسلام( صلی الله علیه و آله و سلم )، ایوان کسری فرو ریخت؟ آتشکده فارس خاموش شد؟ دریاچه ساوه خشکید؟ هنگام ولادت نبی اکرم( صلی الله علیه و آله و سلم ) چه حوادثی در دنیا اتفاق افتاد؟ آیا روایت بیانگر این اتفاقات را می‌توان پذیرفت؟

خبرهاي كوتاه

چهارشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۸
خبرهاي كوتاه افزایش سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت براساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی سقف سهمیه سوخت خودروهای شخصی و موتور سیکلت از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش پیدا کرد.میزان سهمیه ماهیانه برای خودروهای شخصی بنزین سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر و موتورسیکلت‌ها ۲۵ لیتر است. *** ساعت کار جدید بانک های خصوصی اعلام شد  کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی در نامه‌ای، ساعت کار جدید بانک‌های خص
سردرگمی رسالت خبرنگاری، بین حقیقت و صلاحدید یادداشت محمد مسعود امانی مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه ارتباطات مرکزی مقام معظم رهبری: دست‌ اندرکاران‌ مطبوعات‌ باید نسبت‌ به‌ عموم‌ مسائل‌ زندگی‌ و تحولات‌ اجتماعی‌ دارای‌ معرفت‌، روشن‌بینی‌ و قدرت‌ تشخیص‌ و روشن‌فکری‌ بیشتری‌ در مقایسه‌ با دیگران‌ باشند و بر همین‌ اساس‌ وظیفه‌ دارند به‌ مردم‌ کشور و جامعه‌ آگاهی‌های‌ لازم‌ را بدهند.

اما در باب شهرو شهرستان و امکانات و یژگیهای فراوان  منحصر بخود و مغفول مانده شرایطی که در کل کشور نمونه است و بستر ساز رشد و توسعه میتواند قرار گیرد،

آنچه نیاز و باید مورد امعان نظر نماینده محترم وبرگزیده قرار گیرد امکانات و شرایط عالی شهرستان است.  مانندمصافت نزدیک به پایتخت ،چهارراه موصلاتی شرق و غرب و شمال به جنوب . و در یکطرف بزرگترین شهر صنعتی کشور. ودر سوی دیگر جلگه گسترده و حاصلخیز همراه با سدی پر آب،پردیس دانشگاهی ، واز همه مهمتر مردمی شریف و نجیب ووفاداراست.

(واقع نگری) و (مدیریت) دو عامل مهم مورد نیاز این دو شهرستان است . برای رسیدن به عرصه واقع نگری  کافیست عقل و اجماع  بسیار کار امد اما فرو افتاده از اریکه سیاستگذاری ها جایگزین سلیقه های دور از امر واقع گردد؛سپس  همسویی بزرگواران مسئول در بخشهای مختلف  با تعامل سازنده همراه شود.

بعنوان مثال ، شهر صنعتی و دانشگاه و مراکز آموزش عالی از حوزه های تاثیر گذار در فرایند رشد و توسعه است  اما مسئولان صدر امور مدیریت شهری در ماه که درسال چند جلسه داشته اند و خروجی ها چه بوده است البته نشطت هایی هست اما بیشتر پرداختن به (سطح مباحث) است تا ( عمق مسائل) .

مورد دیگر . تفاهم همدلی بین این عزیزان بلند پایه شهر است  است که انصافا با حسن نیت تمام گام بر میدارند . اما اما چنانچه حسن نیت همراه با پشتوانه معرفتی و تجربی همراه نباشد  هم میتواند بعضا بیش از سو، نیت تولید خسارت کند و هم اینکه مجب فرصت سوزی و هزینه سازی میشود .

گر زبان لفظ اینجا نا رساست

عذر ما بپذیر کان خود نقص ماست.

گفتن نا گفتنیها مشکل است

نیست اطن کار دل زبان کار دل است.

نکته دیگر اینکه ،تبار شناسی واژگان گویای  تحول شدید آنهاست . بعنوان مثال . تفاهم دیگر بمعنای درک کردن طرف نیست ،بلکه بمعنای تاب اوری و توان تحمل تفاوتهاست .

و سیاست بمعنای علم مجاب سازی در تامین امنیت خارجی  و وفاق اجتماعی داخلی گروهای مختلف سیاسی و نه زد و بندهای ویژه .

محضر نامزدهای عزیز و بزرگوار معروضم که در طرح دید گاه خود خواهشابحث تکراری  انتقال آب از سر شاخه های دز در گذشته و اکنون از سدکوچری  که سالهای سال خوراک تبلیغاتی نامزدان بود را رها کنید و در اندیشه هزاران هزار کارگری که روی پای شرفشان  ایستاده اند و کار میکنند و بسختی روزگار میگذرانند.  و  با کارفرمایان خویش در یک قایق در حاد غرق شدن هستند و باز نشستگانی که در این سن و سال شرمنده داماد و عروس و نوه ها هستند  باشید .

یکی از خطاهای بزرگ در این زمینه نوع نگاه و شیوه پرداختن به فرمایشات ارشادی مقام معظم رهبریست که حضرتشان بفراست کامل دریافتند که اولویت جامعه ما اقتصادی است و سالهاست که شعار پرمعنای سال را به حق از جنس اقتصادی تعیین میفرمایند . اما  غالبا به (موضوعیت) پرداخته میشو د یعنی درج در سربرگها ی سازمانی و بنرهای خیابانی و ازپرداختن به (طریقیت)  آن خبری نیست.

شرح این هجران و این خون جگر

 این زمان  بگذار تا وقت دگر

نکته پایانی اینکه :نگارنده که سعادت انرا داشته ام که چهل سال دستی در صنعت . و همزمان ۳۰ سی سال سری در عرصه های اموزش عالی و گامی در برخی امور اجتماعی  داشته باشم تجارب بنده گویای آنست گاه همدلی و تفاهم حل و فصل بسیاری از مسایل در شهرستان و استان بخوبی ممکن بوده است. برنامه ها و پیشنهاداتی چند آماده است برای بهبود شرایط اگر طالبی وجود داشته باشد.

نامزد انتخاباتی بزرگوار و نماینده برگزیده آینده ! مردم خوب ساوه به انسانهای مفید و موثر به آسانی دل میبتپندند ،و معصومانه اعتماد میکنند و در تند باد حوادث همواره  برای شمع امیدشان ،

سر پناه ساخته اند .

لطفا و خواهشا با شمشیرهای خطا و خنجر های جفا رشته امید این انسانهای شریف را پاره نکنید .

 به اهل معنا شد سخن اجمال ها تفصیل ها

 بر اهل صورت شد سخن تفصیل ها اجمال ها 

والسلام .

محمد باقر قاسم زاده

Template Design:Dima Group
Tool tip