economist

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

آیا هنگام ولادت پیامبر اسلام( صلی الله علیه و آله و سلم )، ایوان کسری فرو ریخت؟ آتشکده فارس خاموش شد؟ دریاچه ساوه خشکید؟ هنگام ولادت نبی اکرم( صلی الله علیه و آله و سلم ) چه حوادثی در دنیا اتفاق افتاد؟ آیا روایت بیانگر این اتفاقات را می‌توان پذیرفت؟

خبرهاي كوتاه

چهارشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۸
خبرهاي كوتاه افزایش سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت براساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی سقف سهمیه سوخت خودروهای شخصی و موتور سیکلت از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش پیدا کرد.میزان سهمیه ماهیانه برای خودروهای شخصی بنزین سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر و موتورسیکلت‌ها ۲۵ لیتر است. *** ساعت کار جدید بانک های خصوصی اعلام شد  کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی در نامه‌ای، ساعت کار جدید بانک‌های خص
سردرگمی رسالت خبرنگاری، بین حقیقت و صلاحدید یادداشت محمد مسعود امانی مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه ارتباطات مرکزی مقام معظم رهبری: دست‌ اندرکاران‌ مطبوعات‌ باید نسبت‌ به‌ عموم‌ مسائل‌ زندگی‌ و تحولات‌ اجتماعی‌ دارای‌ معرفت‌، روشن‌بینی‌ و قدرت‌ تشخیص‌ و روشن‌فکری‌ بیشتری‌ در مقایسه‌ با دیگران‌ باشند و بر همین‌ اساس‌ وظیفه‌ دارند به‌ مردم‌ کشور و جامعه‌ آگاهی‌های‌ لازم‌ را بدهند.

در جهان امروزي بانكداري از مهمترين اركان اقتصاد كشورها محسوب مي شود. بانكها با تجهيز پس اندازهاي ريز و درشت و هدايت آنها به سمت بنگاههاي توليدي و تجاري اولاً : سرمايه هاي راكد و احياناً مخرب اقتصادي را تبديل به عوامل مولد مي كنند ثانياً : ديگر عوامل توليد را كه به جهت نبود سرمايه بيكارند ، يا با بهره وري پائيني كار مي كنند به سمت اشتغال كامل سوق مي دهند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم گفت: تحقق چشم انداز بيست ساله كشور در گرو توجه جدي به حوزه سلامت است.
 
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ساوه از کسب رتبه برتر این مرکز در سطح استان در سال 1391 خبر داد.
 
معاون استاندار و فرماندار ساوه گفت: اتحاد و همدلی اصلی ترین راهکار تحقق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی است.
 
مسوول امور بانوان و خانواده فرمانداری زرندیه گفت: اجرای طرح گل یاس با موضوع حجاب و عفاف درمیان دانش‌آموزان دختر مقطع متوسطه و راهنمایی با همکاری اداره آموزش و پرورش این شهرستان آغاز شد.
 
مسابقات جام نوروزی روستاهای بخش مرکزی ساوه با معرفی برتبرین ها به پایان رسید.
 
 این مسابقات شامل دو دوره فوتسال و یک دوره فوتبال در روستاهای امام آباد، عباس آباد و یل آباد برگزار شد.
 
در مسابقات فوتسال روستای عباس آباد،12تیم در 2 گروه 6 تیمه شرکت کردند.
 
در نتیجه این مسابقات تیم های روستای عباس آباد، قلعه شیر خان و حصار قلیچ به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
 
همچنین در مسابقات فوتبال روستای امام آباد نیز ، 12 تیم در 2 گروه 6 تیمه شرکت کردند. در نتیجه این مسابقات نیز تیم های استقلال جوان ،دالستان و فجر امام آباد به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
 
در مسابقات فوتسال روستای یل آباد نیز ، 9 تیم در دو گروه پنج نفره و چهار نفره شرکت کردند. در نتیجه این مسابقات نیز تیم های روستاهای، فانوس آباد، طراز ناهید و آینده سازان به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
 
شهردار شهر پرندک گفت: بودجه مصوب سال 92 شهرداری این شهر 21 میلیارد و 573 میلیون ریال است.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان ساوه از پذیرش 6 هزار و 544 نفر در تعطیلات نوروزی در بیمارستان های شهید مدرس و 17 شهریور این شهرستان خبر داد.
 
Template Design:Dima Group
Tool tip