economist

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

آیا هنگام ولادت پیامبر اسلام( صلی الله علیه و آله و سلم )، ایوان کسری فرو ریخت؟ آتشکده فارس خاموش شد؟ دریاچه ساوه خشکید؟ هنگام ولادت نبی اکرم( صلی الله علیه و آله و سلم ) چه حوادثی در دنیا اتفاق افتاد؟ آیا روایت بیانگر این اتفاقات را می‌توان پذیرفت؟

خبرهاي كوتاه

چهارشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۸
خبرهاي كوتاه افزایش سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت براساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی سقف سهمیه سوخت خودروهای شخصی و موتور سیکلت از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش پیدا کرد.میزان سهمیه ماهیانه برای خودروهای شخصی بنزین سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر و موتورسیکلت‌ها ۲۵ لیتر است. *** ساعت کار جدید بانک های خصوصی اعلام شد  کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی در نامه‌ای، ساعت کار جدید بانک‌های خص
سردرگمی رسالت خبرنگاری، بین حقیقت و صلاحدید یادداشت محمد مسعود امانی مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه ارتباطات مرکزی مقام معظم رهبری: دست‌ اندرکاران‌ مطبوعات‌ باید نسبت‌ به‌ عموم‌ مسائل‌ زندگی‌ و تحولات‌ اجتماعی‌ دارای‌ معرفت‌، روشن‌بینی‌ و قدرت‌ تشخیص‌ و روشن‌فکری‌ بیشتری‌ در مقایسه‌ با دیگران‌ باشند و بر همین‌ اساس‌ وظیفه‌ دارند به‌ مردم‌ کشور و جامعه‌ آگاهی‌های‌ لازم‌ را بدهند.

شهردار مأمونیه گفت: سپاه، بسیج و شهرداری باید به یک تعامل، همفکری و همکاری دوطرفه برسند که خروجی این تعامل به نفع شهروندان باشد.

علیرضا حیدری تفرشی در نشست اعضای شورا با جمعی از بسیجیان مأمونیه، افزود: مهمترین مورد در راستای این همکاری، صیانت از دیانت است.

 

وی ضمن ابراز علاقمندی به بسیجیان، اضافه کرد: این علاقمندی را باید از گفتار به عمل تبدیل کنیم، همچنین این همدلی باید بین مسئولان قبل و بعد این شهرستان نیز ایجاد شود.

 

حیدری تفرشی بسیجیان را ارزشمندان شهر دانست و ابراز داشت: با مشورت و همفکری یکدیگر و با یک برنامه‌ریزی کامل، دقیق و منسجم باید جهت شناسایی، تقویت و آسیب‌شناسی فرهنگ شهر و اقشار و طبقات مختلف جامعه اقدام کنیم.

 

وی با بیان اینکه نقاط ضعف و قوت فرهنگی شهر باید شناسایی شود، بیان کرد: شهرداری و شورای اسلامی مأمونیه می‌تواند با استفاده از مشاوره جوانان و فرهیختگان بسیجی این شهر در بحث مدیریت شهری در مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر به نتایج مثبتی برسند.

 

وی با بیان اینکه آمار بسیجی‌های شهر از آنچه که در دفاتر ثبت شده بیشتر است، اظهار داشت: این یک احساس تکلیف است که روحیه بسیجی‌ را در شهر تقویت کنیم.

 

شهردار مأمونیه ضمن اعلام هماهنگی به منظور حضور مشترک در برنامه و فعالیت‌های پایگاه بسیج، تصریح کرد: این حضور می‌تواند از لحاظ کیفیت برنامه‌های اجرایی و هم از نظر بحث‌های مساعدت و پشتیبانی مطرح شود.

 

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: هدف از این مساعدت و پشتیبانی توسعه و رشد فرهنگی شهر و انجام رسالتی است که توسط ولی امر مسلمین بر گردنمان نهاده شده است، لذا هرکس به نوبه خود باید سهمی در این توسعه و رشد فرهنگی داشته باشد که شهرداری نیز بی‌نصیب از آن نیست.

 

وی با اشاره به ضرورت ترویج هرچه بیشتر فرهنگ ولایت‌مداری، خاطرنشان کرد: در همه دولت‌ها هدف اصلی باید ولایت‌مداری باشد و ترویج این فرهنگ بین جوانان ضرورت دارد.

 

حیدری تفرشی با بیان اینکه مهمترین قدم در راستای جذب جوانان، بدست آوردن قلب آنهاست، ادامه داد: یکی از ویژگی‌های مقام معظم رهبری استفاده از جمیع نظرات است و این امر باید در قالب یک فرهنگ به مردم اطلاع‌رسانی شود.

 

وی با اشاره به اینکه هنوز بسیجی‌ها همان ماهیت، رنگ و بوی سابق را دارند، اظهار داشت: تشکیل یک اتاق فکر جهت مدیریت و اجرای برنامه‌های شهری به منظور پیشبرد اهداف فرهنگی در این شهر ضرورت دارد.

 

وی در ادامه با اشاره به محدودیت‌های موجود در مدیریت شهری و شهرداری، گفت: درآمدهای شهرداری بسیار کاهش یافته و همچنین شهرداری هیچ درآمدی از طرف دولت ندارد.

 

وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان عنوان کرد: اجرای برنامه‌های معنوی در این ماه مبارک ضرورت دارد.

 

Template Design:Dima Group
Tool tip