economist

حاضرین درسایت

ما 78 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

فرمانداری ویژه؛ بودن یا نبودن، مسئله این است...؟ یادداشت محمد مسعود امانی ؛ مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه ارتباطات مرکزی :

مروری برزندگی حافظ شیرازی

چهارشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۷
مروری برزندگی حافظ شیرازی خواجه شمس الدین محمد شیرازی شاعر و حافظ قرآن، متخلص به حافظ و معروف به لسان الغیب از بزرگترین شاعران غزل سرای ایران و جهان به شمار می رود. حافظ را نمی توان از سنخ شاعران تک بعدی و تک ساحتی محسوب و تفکر شاعرانه اش را تنها به یک وجه خالص تفسیر و تاویل کرد.
نگاهی به سنت های عاشورا دربرخي شهرهاي کشور با ورود به ماه محرم و فرا رسیدن عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع)، شاهد سنت ها و باور های خاص مردم کشورمان در ایام عزاداری و به طور خاص در روز عاشورا هستیم هستیم.

دانستنيهاي واقعه غدیر خم

چهارشنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۷
دانستنيهاي واقعه غدیر خم محمدحسين واثقي؛اهمیت حجه الوداع هجرت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم و خروج آن حضرت از مکه معظمه نقطه عطفی در تاریخ اسلام به شمار می آید و بعد از این هجرت، حضرت سه بار به مکه سفر کرده اند.

اخبارنماینده ساوه وزرندیه (مهندس منصوري)

طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده قابلیت اجرایی ندارد محمد‌رضا منصوری  با تاکید بر اینکه خودروسازان داخلی در حال حاضر در تامین منابع مالی با مشکل مواجه هستند، خاطرنشان کرد:
ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با بیان اینکه ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود گفت: دهیاران باید با شناسایی ظرفیت‌های روستاها در راه توسعه بخش روستایی تلاش کنند.
ساوه وزرنديه پايلوت حل اختلاف مردم ودستگاههاي اجرايي بدون دادگاه نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس از اجرای طرح حل اختلاف مردم و دستگا‌های اجرایی بدون دادگاه در این ۲ شهرستان خبرداد.
دست امداد هوایی زرندیه بالاخره به با پیگیری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و با واگذاری زمین مورد نیاز، سایت مرکز امداد و نجات هوایی کشور درزرندیه مستقر می‌شود. این پروژه با مشکل تخصیص زمین روبرو بود و مسئولان در گزارشی که ایسنا با عنوان "امداد هوایی زرندیه،
مشکل برق واحدهای صنعتی ساوه و زرندیه برطرف می‌شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط برای جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در ساوه فراهم است و تنها مشکل ما در زمینه تامین برق است که با تقویت پست ۶۳ کیلووات این مشکل هم برطرف می‌شود.
شهرستان ساوه پایلوت طرح نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌دنبال نشستی که با وزیر مسکن داشتیم مقرر شد تا همه خانه‌های ملی سنددار شوند و ساوه به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب شد که با اجرای این طرح حدود ۶ هزار خانوار از این نعمت برخوردار می‌شوند.

علی فرقانی – خبرنگار؛ سالي ديگر بر من گذشت، سالی سراسر تحرک و پویایی چون همیشه بر منی که همه جا بودم و هستم و خواهم بود در درازنای زمان و گستره زمین.

سال دیگری گذشت، سالي كه سر تا پا گوش بودم تا ببینم و بشنوم هر آنچه قابل دیدن و شنيدن است ...
خوشحالم اگر از خبرهايم لبخندي بر لبي نقش بست و ببخش اگر گاهي بغضي بر گلویي نشاندم.
در اين يكسال يک گوشم به مدافعين حرم بود كه اين روزها داستان كربلا را به خوبي ترسيم مي‌كنند تا مردمانم از بيم حرمله‌ها و عمرسعدها در امان بمانند، گوش ديگرم به برجام بود كه جبهه‌اي جديد اگر چه به وسعت يک ميز، اما به پهناي دنیا گشود تا اين بار در لباس رزم ديپلماسي از حيثيت كشورم دفاع شود.
يک گوشم به هوشمندي سربازان گمنامي بود كه با دعاي حضرت ولي عصر(عج) نقشه‌هاي شوم دشمنان را خنثي كردند و گوش ديگرم به غرش موشک‌هايی که از خاک ميهنم اهدافي را كيلومترها دورتر مورد هدف قرار داد تا اقتدار ايران را بيش از پيش به رخ بكشد.
هواسم به پلاسكو هم بود و ای كاش گوش‌هايم كر بود و صدای آوار را نمی‌شنید، چند روزي هواي تهران مكدر بود و هوای ایران بارانی، پلاسكو پرواز چندين كبوتر بود، از پلاسكو ديدگان مردم تَر بود و من خبررسان اشک.
روزی به تلخی ترور، تمام نگاهم نگران تهران بود. ببخش که طاقت نياوردم بي‌خبرت بگذارم، ببخش كه در هواي پايتخت ایران صدای شوم گلوله و باروت را به گوشت رساندم و خبر لاله‌هایی که پرپر شدند.
رقابتي‌ترين انتخابات تاريخ كشورم که سرنوشت چهار سال ديگر مردمم را رقم می‌زد را قلم زدم و به تصویر کشیدم، هنوز گرم وعده‌ها و برنامه‌هاي كانديداها بودم كه ناگهان خبرهايم دوباره رنگ آوار گرفت، پلاسكوي ديگري از راه رسید و اينبار معدن عرصه پيكار شد و قلم و كاغذ و دفتر من تب‌دار.
در روز دیگری ناباورانه وداع با آیت‌الله را به تصویر کشیدم و در روزهای دیگری بازهم وداع با مردان و زنان بزرگی از این سرزمین، کیارستمی، پورحیدری و دیگران.
یک روز خوب اخبار برجام نفتی و برچیده‌شدن تحریم‌های بین‌المللی بر اقتصاد ایران روز دیگری به قلمم جان داد و روز دیگر داستان گورخواب‌ها و کول‌برها، داستان دردناک "آتنا"، "بنیتا" و "تبسم" و قصه پر رنج "اعظم" دلم را پر از درد و حال و هوای قلم و دوربینم را ابری و بارانی و گاه پر از گریه کرد.
یک گوشم هم به اخبار ساوه شهرم بود. اخباری که گاه سرد بود به اندازه هجوم سرما به باغ‌های انار که یاقوت‌‌های سرخ را برای 4 سال دیگر از سفره‌های یلدامان برد و گوش دیگرم به شهر صنعتی شهرم، بزرگترین شهر صنعتی خاورمیانه که روزهای بسیاری را درگیر اخبار تعدیل نیرو، عقب ماندگی چندین ماهه حقوق کارگران و شرمندگی‌هایشان از سفره خالی، کاهش تولید و تجمعات کارگری‌اش بودم و چه سخت بود و روزهایی هم اخبار دستاوردهایش را که در اوج همین سختی ها حاصل می‌شد مخابره کردم و چه خوش بود.
روزی غفلت و خطای مجموعه مدیریتی شهرم مدیرانش را به میز محاکمه کشاند و آنروز لبه تیز انتقاد عده‌ای فرصت‌طلب فضای روانی شهرم را مسموم کرد تا ساوه زانوی غم بغل بگیرد و قلمم در اینروزها چه غمگین بر کاغذ چرخید.
آنروزها رسانه‌های رسمی شهرم در کنار نهادهای قضایی و نظارتی چشم بینایی شدند تا متخلف عادلانه و قاطعانه به سزای تخلف خود برسد و فضای شهر ملتهب نشود، چرا که باور داشتند مهمترین رسالت رسانه‌ دعوت به قانونمداری و همدلی و بهترین نعمت و سرمایه وحدت است.
خبرهای دیگری هم بود، خبرهای دیگری هم هست و من هستم همچنان قلمم را تراشیده نگاه میدارم و دوربینم آماده است، مرا بی خبر مگذارید، هرچند بی خبر نمی مانم و نمی‌گذارم بی خبر بمانید، از رقابت با هم‌پیشه‌گانم غفلت نمی‌کنم چراکه به دنبال خبرهای داغ هستم خبرهایی به تازگی میوه‌های نوبرانه و به صداقت باران، به خنکای آب روان و به گرمی و برکت نان تازه، اما آرزویم خبری است که روزی باید نوشته شود.
می‌خواهم اولین خبر را من بنویسم، دلم می‌خواهد برکت خبر ورودش بر قلمم بنشیند و آسمانی‌ام کند، قرن‌هاست که منتظرم شاید بیاید، جمعه‌‌ها قلمم را تیز می‌کنم تا مگر در بهترین جمعه روزگار، با خط خوش بنویسم خبر ظهورش را و جهان تازه شود، می دانم که روزی قلمم بر این مدار خواهد چرخید و از بهترین واقعه تاریخ تو را خبر خواهم کرد ... .امروز روز دیگری است و هر روز با این جمله لغزش قلمم بر کاغذ را آغاز می‌کنم:اللهم عجل لولیک الفرج.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip