economist

حاضرین درسایت

ما 83 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

فرمانداری ویژه؛ بودن یا نبودن، مسئله این است...؟ یادداشت محمد مسعود امانی ؛ مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه ارتباطات مرکزی :

مروری برزندگی حافظ شیرازی

چهارشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۷
مروری برزندگی حافظ شیرازی خواجه شمس الدین محمد شیرازی شاعر و حافظ قرآن، متخلص به حافظ و معروف به لسان الغیب از بزرگترین شاعران غزل سرای ایران و جهان به شمار می رود. حافظ را نمی توان از سنخ شاعران تک بعدی و تک ساحتی محسوب و تفکر شاعرانه اش را تنها به یک وجه خالص تفسیر و تاویل کرد.
نگاهی به سنت های عاشورا دربرخي شهرهاي کشور با ورود به ماه محرم و فرا رسیدن عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع)، شاهد سنت ها و باور های خاص مردم کشورمان در ایام عزاداری و به طور خاص در روز عاشورا هستیم هستیم.

دانستنيهاي واقعه غدیر خم

چهارشنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۷
دانستنيهاي واقعه غدیر خم محمدحسين واثقي؛اهمیت حجه الوداع هجرت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم و خروج آن حضرت از مکه معظمه نقطه عطفی در تاریخ اسلام به شمار می آید و بعد از این هجرت، حضرت سه بار به مکه سفر کرده اند.

اخبارنماینده ساوه وزرندیه (مهندس منصوري)

طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده قابلیت اجرایی ندارد محمد‌رضا منصوری  با تاکید بر اینکه خودروسازان داخلی در حال حاضر در تامین منابع مالی با مشکل مواجه هستند، خاطرنشان کرد:
ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با بیان اینکه ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود گفت: دهیاران باید با شناسایی ظرفیت‌های روستاها در راه توسعه بخش روستایی تلاش کنند.
ساوه وزرنديه پايلوت حل اختلاف مردم ودستگاههاي اجرايي بدون دادگاه نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس از اجرای طرح حل اختلاف مردم و دستگا‌های اجرایی بدون دادگاه در این ۲ شهرستان خبرداد.
دست امداد هوایی زرندیه بالاخره به با پیگیری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و با واگذاری زمین مورد نیاز، سایت مرکز امداد و نجات هوایی کشور درزرندیه مستقر می‌شود. این پروژه با مشکل تخصیص زمین روبرو بود و مسئولان در گزارشی که ایسنا با عنوان "امداد هوایی زرندیه،
مشکل برق واحدهای صنعتی ساوه و زرندیه برطرف می‌شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط برای جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در ساوه فراهم است و تنها مشکل ما در زمینه تامین برق است که با تقویت پست ۶۳ کیلووات این مشکل هم برطرف می‌شود.
شهرستان ساوه پایلوت طرح نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌دنبال نشستی که با وزیر مسکن داشتیم مقرر شد تا همه خانه‌های ملی سنددار شوند و ساوه به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب شد که با اجرای این طرح حدود ۶ هزار خانوار از این نعمت برخوردار می‌شوند.

یادداشت مهندس محمد احسان ؛ کارشناس ارشد مهندسی شهرسازی وبرنامه ریزی شهری به نظر بنده شوراهای جدید شهرهای ساوه وزرندیه  در گام اول شروع فعالیت خود با چندین  چالش جدی واساسی مواجه هستند

که رفع آنها باعث توسعه شهری  واز همه مهم تر رضایت مندی مردم خواهد شد.

1.شهرهای ساوه وزرندیه شهردار توانمند می خواهند  آنچه به نظر می رسد شهرهای این دو شهرستان نیازمند مدیران قوی وتوانمندهستند  وهمین موضوع باعث شده تا انتخاب یک مدیر لایق برای این مناطق یک نیاز اساسی و مهم  باشد.پس لازم است شورای جدید در قدم اول با همدلی وتعامل دست به انتخب یک شهردار توانمند بزنند.

2.سیستم اداری شهرداری های ساوه وزرندیه مشکل دارند ؛یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه شود تغییر وضعیت سیستم اداری شهرداری هاست ،البته این یکی از بزرگترین دغدغه های مردم است برای اصلاح سیتم اداری شهرداری باید به سمت استفاده از مدیران کارآمد برای واحدهای مختلف شهرداری رفت

3.فساد باید از بدنه شهرداری ساوه برچیده شود ؛یکی دیگر از چالش های پیش روی شورای محترم ساوه که به نوعی همواره از خواسته های مردم پاک ونجیب ساوه محسوب می شود مبارزه با فساد اداری  است ؛شورای محترم دوره پنجم ساوه باید این امر ناپسندیده را بدون تعارف در این دوره که مردم را رنجاند ودل بسیاری از مردم نجیب ساوه  را به درد آورد وموجب عقب ماندگی این شهر تاریخی وحماسی شد پایان دهد

4.بی توجهی به پتانسل ها: یکی از عوامل موثر در راستای توسعه شهر استفاده همه جانبه از ظرفیت های مسئولان است

باید از ظرفیت های یکدیگر به نفع مردم استفاده کرد شورای محترم دور پنجم ساوه وزرندیه باید بتوانند مسیر را طوری هموار کنند تا با استفاده از پتانسیل های مسئولان اجرایی ونظارتی گره های کور شهرهای عزیز این دو شهرستان را باز کنند.

یکی از مهم ترین برنامه های شوراهای جدید فرهنگ سازی مشارکت سرمایه گذاران در پروژه های شهری است که در سال های گذشته به این مهم توجه نشده است.بنده معتقدم در شرایطی که رکود بازار مسکن در کشور حاکم شده است شهرداری ها باید به سمت جذب سرمایه گذاران بروند تا در آمدهای کم خود را از این طریق پر کنند

5.بومی گری به چه قیمتی؟

مهندس احسان با اشاره به ضرورت استفاده از مدیران کار آمد در راستای خدمت بهتر به مردم اظهار کرد : این که ما بگوییم صرفا باید به سمت انتخاب مدیران بومی برویم درظاهر خوب است اما سوال در اینجاست بومی گری به چه قیمتی ؟

اگر قرار باشد به صورت احساسی صرفاً به سمت انتخاب مدیر بومی برویم ،قطعا نتیجه این انتخاب چیزی جر شکست نخواهد بود وبی تردید دود این انتخاب به چشم مردم وکسانی می رود که این مدیر را انتخاب کرده اند .مدیر از هرجایی که قرار است بیاید فرقی ندارد آنچه که برای مردم مورد اهمیت است میزان توانمندی او می باشد که بتواند با استفاده از آن گره ای از مشکلات شهر را باز کندو موجب رشد ،تعالی وشکوفایی شهری شود

از نظربنده اولویت هر انتخابی لیاقت ،صداقت وتوانمندی یک شخص باید باشدکه بتواند مدیریت شهری را در شرایط سختی که هم اکنون به لحاظ درآمدزایی شهرداری ها شاهد هستیم اداره کند و بتواند با تعامل با مردم ،شوراهای محترم ،مسئولین محترم اعم از نماینده محترم، فرمانداری محترم  و بخشداری مجموعه شهرداری را بدون افراط وتفریط هدایت نماید.

امید است شهرداران کشور شهید مهندس مهدی باکری را سرلوحه کاری خویش قرار دهند ؛شهردار بودن پست ومقام نیست نوکری این مردم است که صاحبان اصلی این کشور هستند مسئولین باید بدانند مردم  کارفرما  و مسئولین کار گزار ملت هستند این کشور شناسنامه دارد شناسنامه آن شهدا ،جانبازان و آزادگان ورنج ومشقت های امام راحل  دراین انقلاب است  تمام مسئولین ومردم مدیون این عزیزان هستیم و با اعتقاد وعمل به  سخنان ورهنمود های مقام معظم رهبری ؛اهداف عالیه خدمت رسانی بی منت به مردم را عملی نمائیم.

خدایا پاک ما را هدایت کن پاک ما را پذیرا باش.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip