economist

حاضرین درسایت

ما 59 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

فرمانداری ویژه؛ بودن یا نبودن، مسئله این است...؟ یادداشت محمد مسعود امانی ؛ مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه ارتباطات مرکزی :

مروری برزندگی حافظ شیرازی

چهارشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۷
مروری برزندگی حافظ شیرازی خواجه شمس الدین محمد شیرازی شاعر و حافظ قرآن، متخلص به حافظ و معروف به لسان الغیب از بزرگترین شاعران غزل سرای ایران و جهان به شمار می رود. حافظ را نمی توان از سنخ شاعران تک بعدی و تک ساحتی محسوب و تفکر شاعرانه اش را تنها به یک وجه خالص تفسیر و تاویل کرد.
نگاهی به سنت های عاشورا دربرخي شهرهاي کشور با ورود به ماه محرم و فرا رسیدن عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع)، شاهد سنت ها و باور های خاص مردم کشورمان در ایام عزاداری و به طور خاص در روز عاشورا هستیم هستیم.

دانستنيهاي واقعه غدیر خم

چهارشنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۷
دانستنيهاي واقعه غدیر خم محمدحسين واثقي؛اهمیت حجه الوداع هجرت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم و خروج آن حضرت از مکه معظمه نقطه عطفی در تاریخ اسلام به شمار می آید و بعد از این هجرت، حضرت سه بار به مکه سفر کرده اند.

اخبارنماینده ساوه وزرندیه (مهندس منصوري)

طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده قابلیت اجرایی ندارد محمد‌رضا منصوری  با تاکید بر اینکه خودروسازان داخلی در حال حاضر در تامین منابع مالی با مشکل مواجه هستند، خاطرنشان کرد:
ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با بیان اینکه ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود گفت: دهیاران باید با شناسایی ظرفیت‌های روستاها در راه توسعه بخش روستایی تلاش کنند.
ساوه وزرنديه پايلوت حل اختلاف مردم ودستگاههاي اجرايي بدون دادگاه نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس از اجرای طرح حل اختلاف مردم و دستگا‌های اجرایی بدون دادگاه در این ۲ شهرستان خبرداد.
دست امداد هوایی زرندیه بالاخره به با پیگیری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و با واگذاری زمین مورد نیاز، سایت مرکز امداد و نجات هوایی کشور درزرندیه مستقر می‌شود. این پروژه با مشکل تخصیص زمین روبرو بود و مسئولان در گزارشی که ایسنا با عنوان "امداد هوایی زرندیه،
مشکل برق واحدهای صنعتی ساوه و زرندیه برطرف می‌شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط برای جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در ساوه فراهم است و تنها مشکل ما در زمینه تامین برق است که با تقویت پست ۶۳ کیلووات این مشکل هم برطرف می‌شود.
شهرستان ساوه پایلوت طرح نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌دنبال نشستی که با وزیر مسکن داشتیم مقرر شد تا همه خانه‌های ملی سنددار شوند و ساوه به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب شد که با اجرای این طرح حدود ۶ هزار خانوار از این نعمت برخوردار می‌شوند.

عبدالرحیم علیپورگفت : با اعلام رسمی حضور پنج نامزد در رقابت های انتخابی مجلس خبرگان، تلاش های تبلیغی این نامزدها روز به روز برای تصاحب دو کرسی نمایندگی این مجلس بیشتر می شود.
وی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری در خصوص گزینش نامزدهای اصلح تحت حمایت مجامع معتبر گفت: با توجه به اینکه آیت الله احمد محسنی گرکانی و آیت الله محسن محمدی عراقی (راکی) از نامزدهای پنجمین مجلس خبرگان رهبری تحت حمایت و در لیست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم قرار دارند این شخصیت ها به صورت رسمی به عنوان نامزدهای مورد حمایت ائتلاف اصولگرایان استان مرکزی به مردم معرفی می شوند.
علیپور در خصوص منتخبان ائتلاف اصولگریان استان مرکزی برای رقابت های دهمین مجلس شورای اسلامی گفت:
محمد حسن آصفری و علی اکبر کریمی در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان
مجتبی ابراهیمی در حوزه انتخابیه خمین
شهلا میرگلوبیات در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه
صاحبعلی غفاری در حوزه انتخابیه شازند
حجت الاسلام علیرضا سلیمی در حوزه انتخابیه محلات و دلیجان
ولی الله بیاتی در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان به عنوان افراد پیشنهادی در لیست رسمی این ائتلاف قرار دارند.
رئیس ائتلاف اصولگرایان استان مرکزی حضور در نشست ها در سطح مساجد، تکیه ها، مصاحبه با رسانه های گروهی، خبرگزاری ها و صدا وسیما را از جمله فعالیت های این ائتلاف برای حضور حداکثری مردم در انتخابات عنوان کرد.
برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی در مجموع 344 نفر در سطح شش حوزه انتخابیه اصلی این استان ثبت نام کردند که صلاحیت 183 نفر تایید شد ، 14 نفر انصراف دادند، یک نامزد فوت شده و صلاحیت سایر داوطلبان از سوی هیات های نظارت و شورای نگهبان تایید نشده است.
در پنجمین دوره رقابت های انتخاباتی مجلس خبرگان رهبری نیز 17 داوطلب ثبت نام کردند که صلاحیت پنج نامزد تایید شده ، سه نفر انصراف دادند و بقیه رد صلاحیت شدند.
استان مرکزی دوکرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری و هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip