economist

حاضرین درسایت

ما 92 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

فرمانداری ویژه؛ بودن یا نبودن، مسئله این است...؟ یادداشت محمد مسعود امانی ؛ مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه ارتباطات مرکزی :

مروری برزندگی حافظ شیرازی

چهارشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۷
مروری برزندگی حافظ شیرازی خواجه شمس الدین محمد شیرازی شاعر و حافظ قرآن، متخلص به حافظ و معروف به لسان الغیب از بزرگترین شاعران غزل سرای ایران و جهان به شمار می رود. حافظ را نمی توان از سنخ شاعران تک بعدی و تک ساحتی محسوب و تفکر شاعرانه اش را تنها به یک وجه خالص تفسیر و تاویل کرد.
نگاهی به سنت های عاشورا دربرخي شهرهاي کشور با ورود به ماه محرم و فرا رسیدن عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع)، شاهد سنت ها و باور های خاص مردم کشورمان در ایام عزاداری و به طور خاص در روز عاشورا هستیم هستیم.

دانستنيهاي واقعه غدیر خم

چهارشنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۷
دانستنيهاي واقعه غدیر خم محمدحسين واثقي؛اهمیت حجه الوداع هجرت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم و خروج آن حضرت از مکه معظمه نقطه عطفی در تاریخ اسلام به شمار می آید و بعد از این هجرت، حضرت سه بار به مکه سفر کرده اند.

اخبارنماینده ساوه وزرندیه (مهندس منصوري)

طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده قابلیت اجرایی ندارد محمد‌رضا منصوری  با تاکید بر اینکه خودروسازان داخلی در حال حاضر در تامین منابع مالی با مشکل مواجه هستند، خاطرنشان کرد:
ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با بیان اینکه ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود گفت: دهیاران باید با شناسایی ظرفیت‌های روستاها در راه توسعه بخش روستایی تلاش کنند.
ساوه وزرنديه پايلوت حل اختلاف مردم ودستگاههاي اجرايي بدون دادگاه نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس از اجرای طرح حل اختلاف مردم و دستگا‌های اجرایی بدون دادگاه در این ۲ شهرستان خبرداد.
دست امداد هوایی زرندیه بالاخره به با پیگیری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و با واگذاری زمین مورد نیاز، سایت مرکز امداد و نجات هوایی کشور درزرندیه مستقر می‌شود. این پروژه با مشکل تخصیص زمین روبرو بود و مسئولان در گزارشی که ایسنا با عنوان "امداد هوایی زرندیه،
مشکل برق واحدهای صنعتی ساوه و زرندیه برطرف می‌شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط برای جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در ساوه فراهم است و تنها مشکل ما در زمینه تامین برق است که با تقویت پست ۶۳ کیلووات این مشکل هم برطرف می‌شود.
شهرستان ساوه پایلوت طرح نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌دنبال نشستی که با وزیر مسکن داشتیم مقرر شد تا همه خانه‌های ملی سنددار شوند و ساوه به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب شد که با اجرای این طرح حدود ۶ هزار خانوار از این نعمت برخوردار می‌شوند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌دنبال نشستی که با وزیر مسکن داشتیم مقرر شد تا همه خانه‌های ملی سنددار شوند و ساوه به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب شد که با اجرای این طرح حدود ۶ هزار خانوار از این نعمت برخوردار می‌شوند.

محمدرضا منصوری در جلسه نشست کارگران با اشاره به اهمیت رونق ساخت و ساز اظهار داشت: شرایط حاکم بر جامعه کارگری چه در حوزه صنعت و چه ساختمان‌سازی سخت شده است که بخشی از  آن مربوط به تحریم‌های دشمنان خبیث بوده به گونه‌ای که پول و حقوق کارگر جوابگو هزینه‌ها نیست زیرا ارزش پول ایران در مقابل دلار کاهش پیدا کرده است.وی افزود: به طور قطع اگر در یک شهر و کشوری ساخت و ساز وجود داشته باشد، آبادانی، رشد اقتصادی و اشتغال را هم به همراه دارد، سال‌های گذشته اخیر گردش مالی ساختمان 4 هزار میلیارد ریال بود اما یک سری از قوانین کشوری و شهری سبب شد تا این صنعت با رکود مواجه شود و به‌دنبال آن سرمایه‌گذاری به سمت شهرهای دیگر برود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بحث ساختمان‌سازی عوارض و پروانه ساخت گران نمی‌شود، از شهردار هم انتظار می‌رود که قوانین مربوط به ساختمان‌سازی را تسریع کند، سعی کرده‌ایم تا همه مناطق از نعمت آب،گاز و برق بهره‌مند شوند، در فانون اباد که خارج از محدوده واقع شده هم خدمات اولیه ارائه شده است.

منصوری بیان کرد: در بحث اشتغال‌زایی هم تسهیلاتی مصوب شده که سهم استان مرکزی 290 هزار میلیارد تومان بوده که از این مبلغ 12 هزار میلیارد تومان به شهرستان ساوه تخصیص یافته، به گونه‌ای که بیشترین مبلغ به شهرستان ساوه اختصاص یافته است.وی خاطرنشان کرد: سقف تهسیلات 200 میلیون ریال است و برای بهره‌مندی از تسهیلات هیچ محدودیتی وجود ندارد.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip