economist

حاضرین درسایت

ما 70 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

فرمانداری ویژه؛ بودن یا نبودن، مسئله این است...؟ یادداشت محمد مسعود امانی ؛ مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه ارتباطات مرکزی :

مروری برزندگی حافظ شیرازی

چهارشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۷
مروری برزندگی حافظ شیرازی خواجه شمس الدین محمد شیرازی شاعر و حافظ قرآن، متخلص به حافظ و معروف به لسان الغیب از بزرگترین شاعران غزل سرای ایران و جهان به شمار می رود. حافظ را نمی توان از سنخ شاعران تک بعدی و تک ساحتی محسوب و تفکر شاعرانه اش را تنها به یک وجه خالص تفسیر و تاویل کرد.
نگاهی به سنت های عاشورا دربرخي شهرهاي کشور با ورود به ماه محرم و فرا رسیدن عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع)، شاهد سنت ها و باور های خاص مردم کشورمان در ایام عزاداری و به طور خاص در روز عاشورا هستیم هستیم.

دانستنيهاي واقعه غدیر خم

چهارشنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۷
دانستنيهاي واقعه غدیر خم محمدحسين واثقي؛اهمیت حجه الوداع هجرت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم و خروج آن حضرت از مکه معظمه نقطه عطفی در تاریخ اسلام به شمار می آید و بعد از این هجرت، حضرت سه بار به مکه سفر کرده اند.

اخبارنماینده ساوه وزرندیه (مهندس منصوري)

طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده قابلیت اجرایی ندارد محمد‌رضا منصوری  با تاکید بر اینکه خودروسازان داخلی در حال حاضر در تامین منابع مالی با مشکل مواجه هستند، خاطرنشان کرد:
ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با بیان اینکه ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود گفت: دهیاران باید با شناسایی ظرفیت‌های روستاها در راه توسعه بخش روستایی تلاش کنند.
ساوه وزرنديه پايلوت حل اختلاف مردم ودستگاههاي اجرايي بدون دادگاه نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس از اجرای طرح حل اختلاف مردم و دستگا‌های اجرایی بدون دادگاه در این ۲ شهرستان خبرداد.
دست امداد هوایی زرندیه بالاخره به با پیگیری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و با واگذاری زمین مورد نیاز، سایت مرکز امداد و نجات هوایی کشور درزرندیه مستقر می‌شود. این پروژه با مشکل تخصیص زمین روبرو بود و مسئولان در گزارشی که ایسنا با عنوان "امداد هوایی زرندیه،
مشکل برق واحدهای صنعتی ساوه و زرندیه برطرف می‌شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط برای جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در ساوه فراهم است و تنها مشکل ما در زمینه تامین برق است که با تقویت پست ۶۳ کیلووات این مشکل هم برطرف می‌شود.
شهرستان ساوه پایلوت طرح نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌دنبال نشستی که با وزیر مسکن داشتیم مقرر شد تا همه خانه‌های ملی سنددار شوند و ساوه به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب شد که با اجرای این طرح حدود ۶ هزار خانوار از این نعمت برخوردار می‌شوند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه خانه‌های جوان در شهرهای استان مرکزی فعال می‌شود گفت: خانه جوان ساوه تا پایان شهریورماه افتتاح می‌شود.

سیدعلی آقازاده در مراسم جشن ازدواج و خانواده جوان با اشاره به اهمیت ازدواج اظهار داشت: با ازدواج آسمانی بین دو زوج منتخب خداوند حضرت فاطمه(س) و حضرت علی(ع) که مایه افتخار شیعیان هستند این روزها به نام این دو بزرگوار مزین شده است.

وی افزود: برای قرار گرفتن در مسیر رشد و تعالی باید از زندگی این بزرگواران الگوبرداری کنیم که خود مایه افتخار شیعیان، مسلمانان و جهانیان هستند تا بتوانیم در فهرست کسانی که از این بزرگواران و ارزش‌های اسلامی الگو برداری می‌کنند باشیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: جامعه ما یک جامعه جوان، فعال و پویا است که کم‌کم به سمت میانسالی حرکت می‌کند اما هنوز در مقایسه با خیلی از جوامع و کشورها جوان است و می‌تواند در این راستا از انرژی و ظرفیت‌های جوانان استفاده کند.

آقازاده بیان کرد: هدف دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران هم در این است که بتوانیم از ظرفیت جوانان استفاده کنیم که این اتفاق هم اکنون رخ می‌دهد، فقط دولت مسئولیت به‌کارگیری جوانان را ندارد.

وی ادامه داد: اما دولت می‌تواند زمینه‌هایی را فراهم کند که جوانان از ظرفیت و استعدادهایشان در رشته‌های و فعالیت‌های مختلف استفاده کنند و هنر دولت در این است که بتواند این موقعیت را فراهم کند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: امروزه به هر سمت که نگاه کنیم شاهد این هستیم که جوانان ما به صورت خودجوش در بسیاری از فعالیت‌های علمی، هنری، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تلاش می‌کنند اما هنوز از ظرفیت، نیرو و استعداد آن‌ها به خوبی استفاده نشده است.

آقازاده خاطرنشان کرد: اما امروز کشور ایران در مقایسه با کشورهای دیگر در حوزه‌های علمی و ورزشی و در خیلی از بحث‌ها و فعالیت‌ها حتی از کشورهای پیشرفته از نظر علمی مثل ترکیه، کشورهای آسیای میانه، کشورهای دور و نزدیک و حتی کشورهای اروپایی در رتبه‌های خوبی از نظر فعالیت علمی به‌ویژه جوانان هستیم.

وی اضافه کرد: امروز شاهد این هستیم که ایران در تولید علم جزو 10 کشور نخست جهان و در فناوری‌های نو، علوم پزشکی، علوم هسته‌ای و سایر تکنولوژی‌های روز دنیا و به ویژه پزشکی جزو  20 کشور نخست دنیا است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: مقالات و فعالیت‌های علمی که در دانشگاه‌های ما انجام می‌شود هم برای خود جوانان و خانواده‌هایشان و هم برای کشور افتخار بزرگی است، امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت‌های جوانان استفاده کنیم تا جوان بیکار نداشته باشیم و جوانان در هر رشته و فعالیتی که علاقه و استعداد دارند مشغول شوند تا بتوانیم از حداکثر ظرفیت جوانان کشور استفاده کنیم.

آقازاده بیان کرد: هر چند که  در حوزه‌های مثل ورزش ما شاهد کارهای بزرگی هستیم همچنان که در بازی‌های آسیایی برای نخستین بار در تاریخ این مسابقات زنان کبدی کار کشورمان در بام آسیا ایستادند و مدال طلای این بازی‌ها را به دست آوردند.

وی ادامه داد: علاوه بر این موارد  داوران زن ایرانی هم در بازی‌های آسیایی سوت می‌زنند که این هم افتخار بزرگی است و امیدواریم که در داخل کشور هم قدر این استعدادها را بدانیم تا بتوانیم کم‌کم نواقص و مشکلات را با هوشیاری، همکاری و وحدت نظر برطرف کنیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: تحریم‌ها، محدودیت‌ها و تهدیداتی که جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمنان می‌شود را با استفاده از استعدادهای زنان، مردان، دختران و پسران جوان می‌توانیم برطرف کنیم.

آقازاده با اشاره به قرار داشتن در هفته دولت و بزرگداشت این هفته گفت: کسانی که برای این کشور زحمت کشیده‌اند در این مسیر شهید شده‌اند یا به رحمت خدا رفته‌اند که در راس آنان شهیدان رجایی، باهنر و ده‌ها و صدها نقر دیگری که خدمت کردند اما به شهادت رسیدند آن‌ها در واقع روحشان شاد است.

وی اضافه کرد: در همین دولت فعلی علی‌رغم همه مشکلات شاهد فضای بهتر برای جوانان هستیم، شاهد خانه‌های جوان که می‌توانند خانه‌های فعال و صالح در زمینه‌های مختلف باشند هستیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: در استان مرکزی ما خانه جوان نداشتیم که این خود یک غفلت بزرگ بود که در سه و چهار ماه گذشته خانه جوان اراک راه‌اندازی شد و در ساوه هم تا آخر شهریور افتتاح می‌گردد و همچنین  افتتاح آن در سایر شهرستان‌ها هم در برنامه است، تا محلی برای مراجعات، رفت و آمد، و تبادل نظرات در مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی باشد و  بتوانیم در استان از این نیروی عظیم جوان، مشتاق و فعال در فعالیت‌های گوناگون در جامعه استفاده کنیم.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip