economist

به قلم روح الله عالم زاده - سردبیر نشریه منطقه ای " با شهر " ؛ حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ( رضوان الله تعالی علیه ) بطور ناگهانی رحلت کرد ، واقعه ای که ایران را در شوک فرو برد و میلیون ها قلب شیفته یک عمر مجاهدت او را  عمیقا به درد آورد .

رحلت هاشمی صبور  ، میلیون ها مردم قدرشناس با گرایشات گوناگون را متاثر کرد ، چرا که بی تردید وی ،  از ارکان انقلاب  و اگر بگوییم از معماران اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود ، اغراق نکرده ایم .

او تمام عمرش را وقف انقلاب و نهضت خمینی بت شکن کرد . نهضت مراد عارفی که همواره عاشقش بود و تا واپسین لحظات عمر82 ساله اش، عاشقش ماند و عاشقانه در جوارش خفت .

نگارنده این یادداشت نه معتقد است ، آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) یک قدیس بود، مانند آنچه که برخی مجیزگویان امروز و جفاکاران بی انصاف دیروز منافقانه ترویج  می کنند  و نه انسان اشتباه کارِ  اشرافیِ فتنه گری که عده ای به ناحق همواره آن را تبلیغ کردند و اکنون نیز با بی تقوایی سیاسی تا آنجا پیش می روند که به پیکر یار دیرین امام و رهبری ، اسائه ادب می کنند .

کسانی که گاه ادعای ولایتمداری شان گوش فلک را کر می کند ولی در بی تقوایی سیاسی  شان همین بس که حتی حاضر نیستند شهادت شرعی رهبر معظم انقلاب که  فرمودند : این مرد [ حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) ]  بارها تا پای شهادت پیش رفت و اموال خود را در راه انقلاب صرف کرد و ما سراغ نداریم که مالی را برای خود ذخیره کرده باشد ، مد نظر قرار دهند !

حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) بی تردید در کنار خدمات فراوانش اشتباهاتی نیز داشت ، اشتباهاتی که گاه بزرگ و اساسی می نمود ، اما این خطاها ، هیچ گاه نتوانست از او چهره ای مُخبّط بسازد بلکه همواره خدمات فراوان او بر خطاهای اندکش به طور چشمگیری غالب بود .

او بر اساس وصیت الهی  سیاسی مرادش ،  هرگز  از معشوق خود ( مقام معظم رهبری ) جدا نشد تا آنجا که معظم له نیز شهادت دادند که توطئه خناسان هیچ گاه نتوانست علاقه هاشمی را نسبت به ایشان کمرنگ کند و یا به کلی بگسلد ، همان علاقه و عقد اخوتی که مبدأ آن در صیغه برادری دو یار باوفا در بین الحرمین کربلای معلی بود .

?خناسان ! که روزی در ظاهری انقلابی و روزی دیگر با نقاب غرب زدگان خودباخته ظاهر می شدند - و در آینده هم خواهند شد - هیچ گاه نخواستند رفاقت و معاشقه این دو یار دیرین و رفیق شفیق ایام محنت مبارزه با طاغوت را ببینند چه آنانکه با پوشش انجمن حجتیه ای ها ! فتنه انگیزی می کردند و چه کسانی که دل به اصلاحات آمریکایی و ساختارشکنی های نفرت انگیز بسته بودند . هر دو این فرقه افراطی ، همچون دو لبه یک مقراض همواره در بدخواهی و بداندیشی ید طولایی داشته اند و در آینده نیز خواهند داشت . 

?خناسان ! گاهی حضرت آیت الله هاشمی (ره) را عالیجناب سرخ پوش و مسئول بسیاری از قتل ها و ترورها می دانستند و از تخریب ناجوانمردانه وی در مجلس ششم ابا نکردند و تا توانستند او را مورد هجمه قرار دادند ، همان هایی که به مراسم تشییع باشکوه این بزرگمرد نیز چشم طمع دوخته بودند تا پیکر آیت الله را وسیله تفرقه انگیزی کنند ! اما غافل بودند که ولی فقیه زمان ، چون همیشه  هوشیار و مدبر است .

?خناسان ! همان فی قلوبهم مرض ها و منافقانی که روزگاری حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) را مسئول فقدان یادگار امام معرفی می کردند و از لحظات انتخاب رهبری در خبرگان ، قصه هایی سراسر دروغ می بافتند و در کمال تلوّن و تذبذب در ایام ارتحال آیت الله هاشمی نیز می کوشیدند تا فوت ایشان را مشکوک جلوه دهند! همان متوهمانی که  نه ارادتی به آیت الله داشتند و نه دوستدار انقلابند و تنها فرامین اربابان خود در سازمان های جاسوسی غرب را نشخوار می کنند .

خناسان ! همان کسانی هستند که با ظاهر انقلابی از هیچ دشنام و شعار نکوهیده ای در خطاب و عتاب نسبت به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) مضایقه نکردند و با جهالت و شناعت تمام نسبت به خانواده و ناموس آیت الله نیز بددهانی کردند که انشاء الله توبه کنند و بفهمند که اگر توبه نکنند آخرتشان بدتر از آخرت ابن ملجم ها خواهد بود .

البته فراموش نکنیم  که کسانی در نزدیکی آیت الله گاه ، بیشترین ضربات را به آبروی این مجاهد نستوه وارد آوردند که تنها نمونه ای از آن معاشرت با عناصر فرقه ضاله بهائیت است .

 ?خناسان ! همان کوته فکران و سفیهان  کر و کوری هستند که هیچ گاه حاضر نشدند به اصالت و محبوبیت حضرت آقای هاشمی (که مصداق تام و تمام روحانیت اصیل شیعه بود ) اذعان کنند و امروز نیز چون جاهلان عنود با بی شرمی تمام بر پیکر وی می تازند و شخصیت پلشت خویش را آشکارتر می کنند . اینها بدانند تا مادامی که بر سبیل جهالت خود ثابت قدم هستند ، مورد انزجار و نفرت قاطبه مردمی خواهند بود که دل در گرو انقلاب و رهبری عظیم الشأن آن دارند .                                               ?آری ! بزرگترین تهدیدی که انقلاب اسلامی ایران - این شجره طیبه تنومند - را همواره تهدید کرده و خواهد کرد خطر افراطی هایی است که یا فهم درستی از روزگار خود ندارند و یا در پذیرش حقایق عنود و لجوج اند و حاضر نیستند بر مسیر اعتدال که همان مسیر حق - و نه مرزی بین حق و باطل است -  قدم بردارند .

همه نیروهای انقلاب و موثرین و دلسوزان این آب و خاک باید مراقب تحرکات مسموم این تندروها در جناح های مختلف سیاسی کشور باشند و بدانند که اگر روزگاری تجربه تندروی ها و انحراف ها  تکرار شود ، چنان آسیبی به کشور وارد خواهد آمد که جبران آن سخت و شاید محال خواهد بود .

همه باید بدانیم که وحدت کلمه رمز پیروزی است و اگر پشتیبان ولایت فقیه باشیم به مملکت ما آسیبی نخواهد رسید . همه بدانیم که اگر یکی از دو یار دیرین انقلاب و یکی از دو گوهر درخشان این نظام بی مانند ، در میان ما نیست ، اما بحمدالله گوهر درخشانتر باقی است و اوست که کشتی این انقلاب و نظام مقدس را در دریای متلاطم و طوفانی  کج اندیشی ها  به ساحل امن و آرام  خواهد رساند و این امانت بزرگ را به صاحب اصلی آن خواهد سپرد .

بی شک این یادداشت نه تنها در دفاع از حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) است ، که در دفاع از روحانیت اصیل شیعه است ، روحانیتی که همواره منادی عزت ایران اسلامی بوده است .

از خداوند متعال  علو درجات آن عالم ربانی  که به حق شخصیتی صبور ، متخلق ، دیندار ، ولایتمدار و  انقلابی بودند  را خواهانیم ،  بزرگمردی که حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی (دامت برکاته ) چه توصیف به حق و نیکویی در وصف او داشتند که :

?«مظلوماً  حیاً  و میتاً»

Template Design:Dima Group
Tool tip