economist

حاضرین درسایت

ما 42 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نماینده مردم ساوه در مجلس گفت: با استانی شدن انتخابات مجلس، شهرهای کوچک به حاشیه رانده و به فراموشی سپرده می‌شوند.

محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی ضمن مخالفت با طرح استانی شدن انتخابات، گفت: این شیوه برگزاری انتخابات باعث می‌شود تا شهرهای کوچک و روستاها به دلیل جمعیت کمتر نتوانند تأثیری در انتخابات نامزد مورد نظر خود داشته باشند.

وی افزود: استانی شدن انتخابات  باعث حذف تصمیم و اراده مردم شهر‌های کوچک و مناطق حاشیه‌ای کشور از اثرگذاری در سیاست‌های کشوری و نا امیدی مردم از جمهوریت نظام می‌شود.

نماینده مردم ساوه در مجلس ادامه داد: با استانی شدن انتخابات مجلس، شهرهای کوچک به حاشیه رانده و به فراموشی سپرده می‌شوند.

منصوری با تاکید بر اینکه این شیوه انتخابات موجب حذف حضور نماینده‌های مستقل از شهرستانها به پارلمان می‌شود، تصریح کرد: استانی شدن انتخابات پارلمان، باعث هزینه‌های انتخاباتی زیاد می‌شود و افزایش هزینه در این نوع انتخابات باعث ایجاد فساد مالی و موجب می‌شود تا وابستگان به قدرت و ثروت به مجلس راه پیدا کنند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به یکی دیگر از معایب استانی شدن انتخابات مجلس گفت: با اجرای این شیوه انتخابات، این خطر وجود دارد که ارتباط نمایندگان مجلس با بدنه اجتماعی و جامعه ضعیف شود.

Template Design:Dima Group
Tool tip