economist

حاضرین درسایت

ما 41 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت بر لزوم تشکیل کمیته ای تخصصی برای بررسی موضوع اعلام ورشکستگی های برخی واحدهای صنعتی و تولیدی کشور تاکید کرد.

محمدرضا منصوری گفت: بررسی فرآیند اعلام ورشکستگی های واحدهای تولیدی و صنعتی کشور‌ نیازمند پیگیری های کارشناسانه است و در این راستا علاوه بر نظارت دستگاه قضایی به تشکیل یک کمیته تخصصی نیز نیاز است.
محمد رضا منصوری اظهار کرد: دستگاه قضایی و دادگستری ها باید با دقت نظر بیشتری در خصوص اعلام ورشکستگی برخی مراکز تولیدی و صنعتی کشور ورود کنند و گرچه بعضی از این صنایع واقعا ورشکسته شده اند.
وی افزود: در صورت تشکیل کمیته ای تخصصی با رویکرد کارشناسی، علاوه بر جلوگیری از بروز مفاسد اقتصادی، شرایطی ایجاد خواهد شد که میلیاردها تومان پول بانک ها و مردم از بین نرود.
منصوری گفت: در بررسی هایی که در کمیسیون صنایع و معادن مجلس صورت گرفت به مواردی از اعلام ورشکستگی ها دست یافتیم که نیازمند پیگیری های موشکافانه است.
وی به رکود اقتصادی برخی از شرکت های دولتی اشاره کرد و گفت: دلیل اصلی ورشکستگی این گونه شرکت ها به سوء مدیریت بر می گردد.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت گفت: باید کمیته ای تخصصی برای ریشه یابی و راستی آزمایی اعلام ورشکستگی های واحدهای تولیدی و صنعتی کشور تشکیل شود تا از تعطیلی کارخانه ها و ‌بیکاری کارگران جلوگیری شود.
در شهرستان ساوه 637 واحد صنعتی و معدنی و چهار شهرک صنعتی فعالیت می کنند که حدود 44 درصد از کل اشتغال استان مرکزی را به خود اختصاص داده اند.

Template Design:Dima Group
Tool tip