economist

حاضرین درسایت

ما 45 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

آیا هنگام ولادت پیامبر اسلام( صلی الله علیه و آله و سلم )، ایوان کسری فرو ریخت؟ آتشکده فارس خاموش شد؟ دریاچه ساوه خشکید؟ هنگام ولادت نبی اکرم( صلی الله علیه و آله و سلم ) چه حوادثی در دنیا اتفاق افتاد؟ آیا روایت بیانگر این اتفاقات را می‌توان پذیرفت؟

خبرهاي كوتاه

چهارشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۸
خبرهاي كوتاه افزایش سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های سوخت براساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی سقف سهمیه سوخت خودروهای شخصی و موتور سیکلت از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش پیدا کرد.میزان سهمیه ماهیانه برای خودروهای شخصی بنزین سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر و موتورسیکلت‌ها ۲۵ لیتر است. *** ساعت کار جدید بانک های خصوصی اعلام شد  کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی در نامه‌ای، ساعت کار جدید بانک‌های خص
سردرگمی رسالت خبرنگاری، بین حقیقت و صلاحدید یادداشت محمد مسعود امانی مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه ارتباطات مرکزی مقام معظم رهبری: دست‌ اندرکاران‌ مطبوعات‌ باید نسبت‌ به‌ عموم‌ مسائل‌ زندگی‌ و تحولات‌ اجتماعی‌ دارای‌ معرفت‌، روشن‌بینی‌ و قدرت‌ تشخیص‌ و روشن‌فکری‌ بیشتری‌ در مقایسه‌ با دیگران‌ باشند و بر همین‌ اساس‌ وظیفه‌ دارند به‌ مردم‌ کشور و جامعه‌ آگاهی‌های‌ لازم‌ را بدهند.

مطبوعات و رسانه هاي ساوه وزرنديه

دوازدهمين شماره ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه ) درآبان ۹۸ منتشرشد عناوین مطالب منتشره درشماره دوازدهمين شماره  را بشرح ذیل برشمرد و گفت :
شماره۵۴۴۵ روزنامه جام جم ويژه نامه شهرستان ساوه منتشرشد عباس كريمي سرپرستي مطبوعات  شهرستان ساوه و زرنديه ضمن اعلام این خبر گفت :
دهمين شماره  ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه ) درتيرماه ۹۸ منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات مركزي در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛ضمن اعلام این خبر گفت :
شماره نهم ماهنامه ارتباطات مرکزی(ساوه و زرندیه ) درخردادماه منتشرشد محمدمسعود امانی مديرمسئول ماهنامه ارتباطات مركزي در شهرستانهای ساوه وزرندیه ؛
معاون استاندار و فرماندار ساوه گفت: اتحاد و همدلی اصلی ترین راهکار تحقق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی است.
 
 احمد آزاد در اولین جلسه شورای اداری شهرستان ساوه در سال جدید در سخنانی افزود: خلق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توسعه روز افزون کشور را به همراه خواهد داشت.
 
وی بیان کرد: اولین گام در تحقق نامگذاری سال جاری برنامه ریزی برای حضور گسترده مردم در انتخابات و برگزاری یک انتخابات باشکوه و سالم با انتخاب اصلح خواهد بود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توطئه های دشمنان علیه ملت ایران، گفت: با وجود دشمنی های استکبار جهانی به ویژه در حوزه اقتصادی و تشدید تحریم ها، شاهد انجام اقدامات خوبی در سال گذشته بوده ایم.
 
آزاد با بیان برخی اقدامات صورت گرفته در این شهرستان اظهار کرد: با وجود کمبود اعتبارات در حوزه صادرات این شهرستان رشد قابل ملاحظه ای را داشته و توانسته رقم قابل توجهی را در توسعه صادرات به خود اختصاص دهد.
 
وی تلاش در جهت ارتقای ضریب امنیتی شهرستان با همکاری شورای تامین، گازرسانی، تجمیع نقشه های حاشیه شهر و ارائه امکانات به نقاط حاشیه نشین و جلوگیری از ایجاد  سکونت های غیر مجاز را از دیگر اقدامات مهم در سال گذشته اعلام کرد.
 
وی تکمیل پروژه های نیمه تمام از جمله پروژه های شاخص مانند بهره برداری از تصفیه خانه آب و فاضلاب و توسعه مخابراتی را از اولویت های کاری سال جاری برشمرد.
 
فرماندار ساوه در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از اعضای ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان به منظور تلاش در راستای رفاه حال شهروندان و مسافران نوروزی گفت: به دلیل همکاری تمامی دستگاههای اجرایی خدمات رسان در شهرستان و فراهم کردن زیر ساخت ها به ویژه موضوع اقامت هموطنان شاهد افزایش 35 درصدی مسافران نوروزی در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.
 
وی تصریح کرد: در ایام تعطیلات نوروزی با تلاش های نیروی انتظامی امنیت مطلوبی در شهرستان برقرار بود به طوری که منجر به کاهش سرقت ها شده و شهروندان از این موضوع رضایت داشتند.
 
آزاد همچنین از اقامت بیش از 11 هزار مسافر نوروزی در ستاد اسکان آموزش و پرورش شهرستان خبر داد.
 
به گزارش ایسنا امام جمعه این شهرستان نیز گفت: ملت ایران با حضوری گسترده در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در عمل به منویات مقام معظم رهبری بار دیگر حماسه آفرینی می کنند.
 
حجت الاسلام سید حسین تقوی افزود: حضور حداکثری مردم در انتخابات و در تمامی عرصه های سیاسی و نیز تحقق اقتصاد مقاومتی منجر به خلق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی می شود.
 
وی با تاکید بر مشارکت مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح گفت: مردم باید شخصی را برای ریاست جمهوری انتخاب کنند که پایبند به انقلاب، ارزش های اسلامی، منافع ملی، تدبیر، خرد جمعی و توکل به خدا و اعتماد به ملت  باشد.
 
تقوی همچنین با تاکید بر الزامات حماسه اقتصادی گفت: در تحقق این مهم باید مسوولان تمامی توان و امکانات خود را برای حل مشکلات مردم به ویژه مشکلات معیشتی و اقتصادی آنان بکار بندند.
 
به گزارش ایسنا دادستان عمومی و انقلاب ساوه نیز در این جلسه با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی گفت: این ستاد به منظور آگاه سازی عمومی و توجیه مردم با هدف همسو سازی و بازدارندگی و ترویج قانون مداری تشکیل شده است.
 
حجت الله درودگر آگاه سازی اشخاص حقیقی و حقوقی و روسای ستادهای انتخاباتی و پیشگیری از بروز تخلفات و جرایم را از دیگر اهداف تشکیل این ستاد دانست و افزود: همکاری مردم و مسوولان و کمک به برگزاری انتخاباتی پرشور و بدون تخلف زمینه ساز خلق حماسه سیاسی است.
 
وی بیان کرد: هم اکنون یک شعبه ویژه به منظور رسیدگی فوری به تخلفات احتمالی انتخابات در دادگستری این شهرستان اختصاص یافته است.
 
درودگر در پایان به تشریح برخی از جرایم و مجازات های پیش بینی شده در قانون انتخابات پرداخت.
Template Design:Dima Group
Tool tip