economist

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نشست اعضای انجمن تعزیه در این شهرستان خبر داده و بیان داشت:

نشست اعضای انجمن تعزیه به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم و صفر در روز دوشنبه 5 /7/95 ساعت 16 در سالن شهید آوینی برگزار شد.

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه در این مراسم اظهار داشت:اوج ونماد تعزيه درايران بربنياد وقايع كربلا يعنی نبرد اولياء با اشقيا وشهادت مظلومانه امام حسين (ع) جلوه گر شده است .

تعزيه هرگزازحوزه دين ومذهب دور نشد وارتباط خود را با روحيه واعتقادات فرهنگی  – مذهبی مردم حفظ كرد وحفظ اين ارتباط به تعزيه كمك كرد تا جايگاه ومقامش را همواره درجامعه سنتی – مذهبی ايران نگه دارد. ازاين رو ، تعزيه در جامعه ايران پيوسته جدا از تئاتر، به معنی امروزی اش، مطرح  بوده است.

 محمودی فر تصریح کرد: هدف اصلی ومهم تعزيه تقويت وتحكيم وحدت ميان مومنان و روحيه شهادت طلبی  است.

وی همچنین با بیان نکاتی جهت تاثیرگذاری بیشتراین هنر آیینی درمردم ازجمله : ارتباط بیشتربا روحانیت و استفاده از نظرات آنها در جهت تصحیح متون و دور کردن بدعتها ، استفاده نکردن از موسیقی غربی و سعی در حفظ سنت های گذشته وتوجه به نوع پوشش ، توجه به مکانهای برگزاری تعزیه و جلوگیری از سد معبر و عدم مزاحمت به مردم ، مطابقت سن افراد با ایفای نقشی که در اجرای تعزیه دارند، نسبت به برگزاری زمان مناسب اهتمام ویژه داشته باشند؛ تاکید کرد

Template Design:Dima Group
Tool tip