economist

انتخابات 1398

نقد و انتقاد . نامزدهای نمایندگی ؛ و نمایندگی چيست و نماینده کیست؟ ۲ اما در باب شهرو شهرستان و امکانات و یژگیهای فراوان  منحصر بخود و مغفول مانده شرایطی که در کل کشور نمونه است و بستر ساز رشد و توسعه میتواند قرار گیرد،
نقد و انتقاد . نامزدهای نمایندگی ؛ و نمایندگی چيست و نماینده کیست؟ صاحب نظری گفت:کار یک انسان توانمند تقریر حقیقت ،و تقلیل مرارت باید باشد.
اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» دراستان مركزي (۲) اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» در کشور در آستانه آغاز تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس،
همه جناح های سیاسی در استان مرکزی نامزد انتخاباتی دارند (۲)   معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی گفت: فضای رقابتی در انتخابات مجلس یازدهم در این استان وجود دارد زیرا همه جناح ها و اندیشه های سیاسی دارای نامزد تایید صلاحیت شده هستند.
سامانه «مردم ناظر» توسط شورای نگهبان رونمایی شد سامانه «مردم ناظر» توسط شورای نگهبان رونمایی شد. سخنگوی شورای نگهبان از آغاز به کار سامانه اینترنتی این شورا با عنوان «مردم ناظر» برای دریافت گزارش و اسناد تخلفات انتخاباتی به نشانی mardomnazer.shora-gc.ir خبر داد.
هشدار رئیس قوه قضائیه به فعالان سیاسی در ایام انتخابات حجت الاسلام رئیسی:فضای کشور، فضای اتهام افکنی به یکدیگر نباشد و گزارش فساد را به دستگاه قضایی بدهید.  کاندیداها در ایام انتخابات به افراد مختلف اتهام نزنند. دستگاه قضایی حزب و شخص نمی‌شناسد.

دکتر آرام  عضو هيات علمي دانشگاه آزاداسلامي و مسئول سابق پژوهشكده  قرآن  و عترت  دانشگاه :

فهم قرآن نیازمند تدبر در قرآن  است و اگرتدبر در قرآن را در برنامه زندگیمان لحاظ کنیم به قطع ویقین زندگیهایمان معطر و منور به نور هدایت خواهد شد واگر فهم قرآن بدون مودت اهل بیت باشد باز هم هیچ کمکی  به دنیا و آخرت ما نخواهد کرد .

قرآن اولین و بزرگترین متن استکبار ستیز در عالم است واگر بخواهیم استکبار ستیزی در قرآن را ببینیم باید با سوره طه مانوس شویم.چراکه شناخت قرآن نیازمند شناخت قرآن ناطق است وآیا می شود بی درک ولایت امیرالمومنین علی (ع) به اعماق قرآن رفت ؟وقتی رسالت پیامبر (ص)با اعلام ولایت علی (ع) تکمیل می شود  پس قرآن جدای از امیر المومنین علی (ع) نیست واین دو را باهم میتوان شناخت.

درسوره طه آمده استکباری که در حوزه دین بود استکبار داخلی بود ابوسفیان و خانواده اش بودند نه خارجی ها وهمواره اسلام از استکبار داخلی بیشتر لطمه دیده ودر دوره حضرت موسی نیز فرعون یک استکبار داخلی بود

استکبار در حوزه شرک بسیار خطرناک است وما این اشارات رادرسوره طه می بینیم پس اگر دین اسلام  از استکبار داخلی حفظ شود قطعا بر استکبار خارجی نیز غلبه خواهد کرد.

در سوره طه از همان ابتدا پیداست که پیامبر از استکبار اقوام و نزدیکان در رنج است  همان اقوامی که از ابتدا با ولایت

وجایگاه علی (ع) مخالف بودند.دربحث حضرت موسی شما میبینید  به حضرت موسی امر می شود حتی نعلینها را از پادر بیاورد و از تعلقات بگذرد یعنی در استکبار ستیزی اولین مطلب گذشتن از تعلقات دنیایی است .

در این سوره از ملزومات استکبار ستیزی صبر وبصیرت است وچه بسا بصیرت بی صبر سامری ساز است  ولازمه آنهم داشتن قول لین بیان مفید و خلوص است .حالا ما اگر باخلوص وبیان لین بیانمان مناسب باشد در سایه صبر وبصیرت استکبار ستیزی خواهیم شد که با دنیای کفر می توانیم مقابله کنیم.

این جلسه هم اندیشی اساتید به همت بسیج اساتید و با شرکت اساتید بسیجی واحد ساوه  چهار شنبه 20/9/98در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد.

Template Design:Dima Group
Tool tip