economist

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه گفت:

این واحد دانشگاهی با زیر کشت‌بردن چند هكتار گندم،‌ جو و ‌یونجه و افزایش تعداد دام‌های مزرعه در سال جاری به درآمدهای قابل‌توجهی رسید.جواد نیکو‌کار در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در ساوه درباره ایجاد درآمدهای غیرشهریه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه اظهار کرد: این واحد دانشگاهی با دارابودن رشته‌های گروه كشاورزی در مقاطع كاردانی، كارشناسی، كارشناسی ارشد در زمینه ایجاد درآمدهای غیرشهریه‌ای در زمینه کشاورزی ورود کرده است.

وی افزود: در مجتمع سایت خاتم‌الانبیا به مساحت ۲۰۰ هكتار با افزایش مقدار زمین زیر كشت محصولات جو،‌ گندم و یونجه در سال جاری به درآمدهای غیر‌شهریه‌ای توجه خاص صورت گرفته و این روند برای درآمدهای بیشتر ادامه دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه اضافه كرد: در راستای اجرایی‌کردن سیاست اقتصاد مقاومتی، مزرعه پژوهشی این واحد دانشگاهی امسال سطح زیر کشت یونجه را از چهار هکتار به هشت هکتار رسانده و در برداشت نخست موفق به برداشت هفت تن یونجه خشک شد.

نیکوکار اظهار کرد: از آنجا که یونجه در این مزرعه سالانه هفت چین برداشت دارد تا پایان سال زراعی حدود ۵۰ تن یونجه خشک برداشت خواهد شد و با توجه به قیمت این محصول در بازار، ارزش ریالی محصول امسال مزرعه یونجه حدود یک میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی افزود: سال زراعی جاری مزرعه پژوهشی این واحد دانشگاهی با افزایش دو برابر سطح زیر کشت جو توانسته برداشتی معادل یک میلیارد ریال جو از اراضی این مزرعه پژوهشی داشته باشد و در بخش دامی نیز این مزرعه آموزشی پژوهشی تعداد دام‌های سبک خود را به چند برابر رسانده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه خاطرنشان کرد: گسترش هرچه بیشتر ظرفیت‌های دامی و گیاهی این مزرعه از برنامه‌های آینده دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه است.

Template Design:Dima Group
Tool tip