economist

انتخابات 1398

نقد و انتقاد . نامزدهای نمایندگی ؛ و نمایندگی چيست و نماینده کیست؟ ۲ اما در باب شهرو شهرستان و امکانات و یژگیهای فراوان  منحصر بخود و مغفول مانده شرایطی که در کل کشور نمونه است و بستر ساز رشد و توسعه میتواند قرار گیرد،
نقد و انتقاد . نامزدهای نمایندگی ؛ و نمایندگی چيست و نماینده کیست؟ صاحب نظری گفت:کار یک انسان توانمند تقریر حقیقت ،و تقلیل مرارت باید باشد.
اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» دراستان مركزي (۲) اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» در کشور در آستانه آغاز تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس،
همه جناح های سیاسی در استان مرکزی نامزد انتخاباتی دارند (۲)   معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی گفت: فضای رقابتی در انتخابات مجلس یازدهم در این استان وجود دارد زیرا همه جناح ها و اندیشه های سیاسی دارای نامزد تایید صلاحیت شده هستند.
سامانه «مردم ناظر» توسط شورای نگهبان رونمایی شد سامانه «مردم ناظر» توسط شورای نگهبان رونمایی شد. سخنگوی شورای نگهبان از آغاز به کار سامانه اینترنتی این شورا با عنوان «مردم ناظر» برای دریافت گزارش و اسناد تخلفات انتخاباتی به نشانی mardomnazer.shora-gc.ir خبر داد.
هشدار رئیس قوه قضائیه به فعالان سیاسی در ایام انتخابات حجت الاسلام رئیسی:فضای کشور، فضای اتهام افکنی به یکدیگر نباشد و گزارش فساد را به دستگاه قضایی بدهید.  کاندیداها در ایام انتخابات به افراد مختلف اتهام نزنند. دستگاه قضایی حزب و شخص نمی‌شناسد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی ساوه گفت:

سه هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی باغی این شهرستان زیر کشت پسته است که ۲ هزار هکتار آن بارده و بقیه به مرحله ثمردهی نرسیده است. حسن شریفی افزود: تولید یک‌هزار و ۵۰۰ تن پسته از باغات این شهرستان در فصل برداشت امسال پیش‌بینی شده است.

وی توضیح داد: برآورد اولیه تولید پسه در ساوه برای سال زراعی جاری ۲ هزار تن بود اما به‌دلیل آفاتی مانند حمله ملخ و سرمازدگی روزهای پایانی فروردین ماه میزان باردهی درختان پسته ساوه حدود۵۰۰ تن با افت محصول مواجه شد.
رئیس جهاد کشاورزی ساوه بیان کرد: با رغبتی که در میان کشاورزان و روستائیان شهرستان ساوه در خصوص کشت محصول پسته ایجاد شده است، سال گذشته حدود ۱۵ درصد به سطح باغات این شهرستان افزوده شد.
شریفی گفت: عمر پسته‌کاری در شهرستان ساوه  به ۲۵ سال می‌رسد و باغداران ساوجی به کشت ارقامی مانند «احمدآقایی»، «اکبری»، «فندقی»، «کله قوچی» و همچنین پسته سفید اشتغال دارند.
وی اظهار داشت: با توجه به ارزش اقتصادی این محصول، روند توسعه باغات پسته در شهرستان ساوه افزایشی است و دولت نیز در این زمینه حمایت‌هایی مانند ایجاد زیرساخت‌های آبیاری تحت‌فشار را به‌عمل می‌آورد.
رئیس اداره جهاد کشاوری ساوه گفت: متوسط عملکرد تولید پسته در هر هکتار از باغات شهرستان ساوه حدود یک تن است اما، امسال به‌دلایلی که ذکر شد این حجم کاهش دارد.
شریفی افزود: درخت پسته به‌دلیل مقاومت بالا نسبت به شوری خاک، سرمای زمستانی، نیاز آبی کم و درآمدزایی مورد اقبال کشاورزان شهرستان ساوه است.

Template Design:Dima Group
Tool tip