economist

همزمان با فرا رسیدن ۲۷ خردادماه، روز جهادکشاورزی، رزمایش ملی بسیج کشاورزی در روستای قره چای ساوه برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه در این رزمایش گفت: به مناسبت سالروز تأسیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی رزمایش ملی "بسیج کشاورزی، جهاد خدمت" به مدت 3 روز در شهرستان ساوه برگزار می‌شود.سرهنگ پاسدار حجت الله دستجانی افزود: تأسیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی در سال 1394 با عنایت به ضرورت حضور بسیجیان متخصص و کارشناس در عرصه‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی انجام شد، برکات بسیار زیادی در ترویج و آموزش به کشاورزان داشته است.

وی، هدف از برگزاری این طرح را ارائه آموزش های لازم به کشاورزان و احیاء تلاش های خالصانه و مجاهدانه جهادگران در مناطق روستایی به عنوان مهمترین راهبرد برای پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی عنوان کرد که با مشارکت سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان ساوه اجرا می شود.

فرمانده سپاه ساوه در ادامه، آموزش کشت خربزه، طالبی و انار ساوه را از جمله برنامه های مهم در مرحله اول رزمایش دانست و افزود: در دو روز آینده نیز این رزمایش در دو شهر نوبران و غرق آباد در خصوص بحث مزارع گندم و مبارزه سن گندم اجرایی می شود.

وی ادامه داد:  این رزمایش در قالب 7 گروه سه نفره که از خدمات مشاوره ای مهندسین بسیج کشاورزی برخوردار می شوند اجرایی شده و  امیدواریم بتوانیم در سال رونق تولید گامی مهم در راستای ارتقاء و بالا بردن خروجی و علمی کردن بخش کشاورزی با توجه به تغییرات آب و هوا و خاک با مشاوره مهندسان بسیجی برداریم.

دستجانی خاطرنشان کرد: امروزه یکی از مصادیق عملی کارآمدی نظام جمهوی اسلامی ایران، رفع مشکلات مناطق محروم است و در همین راستا گروه های جهادی اعزامی در حوزه های آموزش و ترویج کشاورزی، ارائه خدمات مشاوره به کشاورزان، بهداشت و درمان دام‌ها، محدودیت یابی و نیازسنجی اراضی کشاورزی فعالیت خواهند داشت.

Template Design:Dima Group
Tool tip