economist

انتخابات 1398

نقد و انتقاد . نامزدهای نمایندگی ؛ و نمایندگی چيست و نماینده کیست؟ ۲ اما در باب شهرو شهرستان و امکانات و یژگیهای فراوان  منحصر بخود و مغفول مانده شرایطی که در کل کشور نمونه است و بستر ساز رشد و توسعه میتواند قرار گیرد،
نقد و انتقاد . نامزدهای نمایندگی ؛ و نمایندگی چيست و نماینده کیست؟ صاحب نظری گفت:کار یک انسان توانمند تقریر حقیقت ،و تقلیل مرارت باید باشد.
اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» دراستان مركزي (۲) اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» در کشور در آستانه آغاز تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس،
همه جناح های سیاسی در استان مرکزی نامزد انتخاباتی دارند (۲)   معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی گفت: فضای رقابتی در انتخابات مجلس یازدهم در این استان وجود دارد زیرا همه جناح ها و اندیشه های سیاسی دارای نامزد تایید صلاحیت شده هستند.
سامانه «مردم ناظر» توسط شورای نگهبان رونمایی شد سامانه «مردم ناظر» توسط شورای نگهبان رونمایی شد. سخنگوی شورای نگهبان از آغاز به کار سامانه اینترنتی این شورا با عنوان «مردم ناظر» برای دریافت گزارش و اسناد تخلفات انتخاباتی به نشانی mardomnazer.shora-gc.ir خبر داد.
هشدار رئیس قوه قضائیه به فعالان سیاسی در ایام انتخابات حجت الاسلام رئیسی:فضای کشور، فضای اتهام افکنی به یکدیگر نباشد و گزارش فساد را به دستگاه قضایی بدهید.  کاندیداها در ایام انتخابات به افراد مختلف اتهام نزنند. دستگاه قضایی حزب و شخص نمی‌شناسد.

 

امام جمعه ساوه گفت: بر اساس موازین شرعی و دینی، رعایت بهداشت و دستورالعمل های وزارت بهداشت الزامی است.

حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» در پیامی با قدردانی از همه مسئولان، کادر درمانی، پرستاران، روحانیون، رسانه ها و سایر ارگانهایی که در راه مبارزه با کرونا فعالیت می کنند، افزود:نقش فرهیختگان، روحانیت و رسانه ها در چگونگی مقابله با این بیماری و حفظ آرامش معنوی جامعه بسیار مهم است.

وی اظهار داشت:در شرایطی که جامعه تحت هجمه‌ سنگین رسانه‌ای با هدف آشفتگی و هرج و مرج عمومی است، روشنگری اذهان عمومی سبب خنثی کردن و ناکامی اهداف آنها در ایجاد بی اعتمادی میان مردم و نظام اسلامی خواهد شد.

امام جمعه ساوه افزود: ارائه اخبار و اطلاعات، آموزش های صحیح و افزایش سواد رسانه ای عموم مردم باعث می شود از سیاه نمایی و ایجاد تشویش و دلهره که هدف بدخواهان نظام و کشور است، جلوگیری شود که مسئولیت خطیر دینی و ملی ائمه جماعات، روحانیون، روشنفکران و رسانه ها است.

وی همچنین تاکید کرد: از منظر دینی رعایت بهداشت عمومی فردی، اجتماعی و محیطی برای حفظ جان خود و دیگران و مبارزه با آلودگی های ویروسی واجب شرعی است.

حجت‌الاسلام حسینی گفت:سهل انگاری و بی مبالاتی در رعایت بهداشت اگر موجب ابتلای عده‌ای و فراگیر شدن آن شود ضمان آور و مجازات تعزیری شرعی و عقاب اخروی دارد و آموزش فراگیر بهداشت عمومی و تذکر مداوم لزوم رعایت نکات بهداشتی ضرورت شرعی دارد.

وی اظهار کرد:رعایت دستور العمل‌های وزارت بهداشت و مدیران مربوطه مبنی بر ضد عفونی کردن محیط و شرکت نکردن در اماکن عمومی الزام شرعی دارد و ضروری است.

امام جمعه ساوه گفت:باید با بسیج عمومی بهداشتی ویروس کرونا را از بین ببریم و تهدید بهداشتی را به فرصت برای فرهنگ سازی، رعایت بهداشت و زمینه ای برای افزایش وحدت و یکپارچگی جامعه تبدیل کنیم.

وی ادامه داد:عموم مردم و خانواده ها باید در برابر کرونا هراسی ایستادگی کنند و به لطف و عنایت الهی امیدوار باشند اما در عین حال نباید احتمال بروز فاجعه بهداشتی و تهدید زندگی جمعی را در صورت سهل‌انگاری مردم و نیز مدیریت ناصحیح مقابله با این ویروس توسط مراجع بهداشتی، دولتی و امنیتی نادیده گرفت.

حجت‌الاسلام حسینی تاکید کرد:سودجویی عده ای در گران کردن لوازم بهداشتی، خلاف شرافت انسانی و اسلامی است و همگان بویژه مسئولان امر باید مانع سوء استفاده برخی افراد شوند.

وی افزود:تضعیف دستگاه‌ها و مقامات مسئول به خصوص زیر سئوال بردن کادرهای پزشکی و پرستاران فداکار هم مضر است و هم شرعا جایز نیست.

وی گفت: هرچند توکل به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام و استفاده از ادعیه و نماز در هنگام سختی ها و بلایا رهگشا است اما کمک گرفتن از اسباب علمی و رعایت بهداشت عمومی در مقابله با کرونا منافاتی با این مساله ندارد.

وی توصیه کرد که مردم از فرصت معنوی ماه رجب برای خودسازی و عبادت در خانه استفاده کنند و به جای اعتکاف های عمومی، روزه و دعا را در محیط خانه انجام دهند.

حجت‌الاسلام حسینی گفت:پیام‌های مراجع معظم تقلید، بزرگان و مسئولان حوزه باید برای مردم در مبارزه با کرونا، الهام بخش و امیدآفرین است.

 وی با اشاره به تعطیل شدن آیین عبادی سیاسی نماز جمعه هفته گذشته در ساوه، گفت: اظهار داشت: در مورد برگزاری  نماز جمعه آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

امام جمعه ساوه گفت:ملت ایران همانگونه که در همه صحنه ها بر دشمنان پیروز شدند، بر کرونا هم بزودی غلبه خواهند کرد.

Template Design:Dima Group
Tool tip