economist

همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی،

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار ساوه و جمعی از مسئولان محلی اولین شهرک ویژه ضایعات فروشان در سطح استان مرکزی در ساوه افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

شهردار ساوه درروز یکشنبه بیستم بهمن ماه در آیین بهره برداری از این طرح گفت: اولین شهرک ویژه جهت انتقال مراکز خرید و فروش ضایعات ساوه(شهرک بازیافت) به عنوان یک پروژه زیست محیطی در این شهر با صرف هزینه ای بالغ بر سه میلیارد تومان فعالیت خود را آغاز می‌کند.

سید مهدی حسینی با اشاره به توجه شهرداری به مباحث زیست محیطی در اجرای پروژه ها، افزود: مجموعه مدیریت شهری در دوره پنجم در راستای توجه به محیط زیست و تلاش برای رفع چالش های آن در شهر نسبت به جمع آوری ضایعات فروشان سطح شهر اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: وجود ضایعات فروشان در سطح شهرعلاوه بر خطرات زیست محیطی موجب شده که ساوه که دارای زیبایی‌های تاریخی بسیاری است، به دلیل حضور این اصناف آلاینده با مشکلاتی مواجه و چهره آن مخدوش شود.

وی اظهار کرد: بر اساس قانون نباید هیچ ضایعات‌فروشی در محدوده شهر فعالیت داشته باشد، اما هم اینک شاهد هستیم که این مراکز با وجود آلودگی‌های بصری، محیط ‌زیستی و به خطر انداختن سلامت شهروندان همچنان در داخل محیط شهری به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

 حسینی افزود: هم اینک 34 غرفه که هر یک 625 متر مربع در فاز نخست مساحت دارند برای انتقال ضایعات فروش ها در شهرک بازیافت شهرداری ساوه در حال آماده سازی هستند و همه ضایعات فروش های سطح شهر باید به این مکان منتقل شوند.

وی گفت: بیشتر انبارهای ضایعاتی شهر بدون اخذ مجوز از شهرداری فعالیت دارند و به دلیل بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز شاغل در این انبارها این اماکن مستعد خرید و فروش اموال مسروقه هستند که باید کنترل شوند.

شهردار ساوه افزود: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجرعملیات تکمیل این غرفه ها پایان یافته و همانند انتقال پرنده فروشی ها به خارج از شهر گامی در جهت آرامش شهروندان برداشته شده است.

شهردار ساوه در مورد دیگر طرح های عمرانی و خدماتی که امروز با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی در ساوه افتتاح شد، گفت: دومین طرح عمران شهری شامل پل شهید آشتیانی و خیابان ساحلی در محله سید جمال الدین اسدآبادی، گفت: این پروژه در قالب طرح بازآفرینی شهری اجرا شده و ۳۳ میلیارد ریال هزینه در پی داشته است.

همچنین پروژه آسفالت و زیرسازی ورودی شهرک صنعتی احمدآباد با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.

یک مجموعه ورزشی در روستای نورعلی بیک با پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و مجتمع تفریحی رفاهی با ۵۰ میلیارد ریال از دیگر طرح های افتتاحی بود.

Template Design:Dima Group
Tool tip