economist

شهردار ساوه گفت: همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجرانقلاب اسلامی،

فاز نخست بزرگراه سید الشهدا(ع)  ساوه (کمربندی شمال)  به عنوان بزرگترین پروژه شهری استان مرکزی افتتاح و تقدیم مردم عزیر این شهر خواهد شد.

به گزارش نارستان، مهندس سید مهدی حسینی در حاشیه بازدید از پروژه های قابل بهره برداری شهرداری ساوه در دهه مبارک فجر، بیان داشت: فاز نخست این پروژه از میدان سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تا شهرک علوی به طول دو کیلومتر در مساحت 200 هزار متر مربع با سخت ترین شرایط مالی شهرداری اجرا شد.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه های اثربخش با کمترین بار مالی از مهمترین اولویت های شهرداری ساوه در وضعیت سخت مالی دوره پنجم بوده است، تصریح کرد: احداث این بزرگراه موجب ارتباط  آسان مناطق  بسیج، بهزیستی، آوینی و شهرک علوی به کمربندی شمال شهر  و در نتیجه راه دسترسی 75 هزار شهروند مناطق شمالی شهر را هموار خواهد ساخت.

مهندس حسینی یادآور شد: بهره برداری از این پروژه علاوه بر اثربخشی در توزیع ترافیک و زیرساختی برای شهر در بخش زیست محیطی نیز بسیار موثر خواهد بود زیرا با اجرای طرح فضای سبز پیش بینی شده در اطراف این بزرگراه به طول 16 کیلومتر، 4 مترمربع به سرانه فضای سبز شهری ساوه افزوده خواهد شد.

وی افزود: عملیات  فاز نخست بزرگراه سید الشهدا(ع)  ساوه (کمربندی شمال) با صرف 15 میلیارد تومان اعتبار عمرانی و خدماتی و حدود 50 میلیارد تومان ارزش تملکات و آزاد سازی اراضی در مجموع با 65 میلیارد تومان انجام و در ایام دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

Template Design:Dima Group
Tool tip