economist

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌ها تاثیر مثبتی بر تولید و اقتصاد ایران داشته است.

محمدرضا منصوری در جریان بازدید جمعی از سفرا و رایزنان اقتصادی سفارت‌خانه‌های خارجی مقیم تهران از توانمندی‌های اقتصادی ساوه و زرندیه اظهار کرد: اعمال تحریم های ظالمانه منجر به جلوگیری از واردات شده و صادرات محوری را تقویت کرده است.

وی بیان کرد: تشدید تحریم‌ها عاملی برای ایجاد اشتغال پایدار و فعالیت شرکت‌ها در دو ‌الی سه شیفت شده است؛ به گونه‌ای که با تبدیل تحریم به فرصت زمینه خودکفایی در تامین نیازهای کشور فراهم و از واردات‌های بی‌رویه جلوگیری به عمل آمده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه افزود: در گذشته وارد کننده و مصرف کننده بودیم، اما امروز مصرف کننده تولید داخل و صادرات محور هستیم که این رویه از برکات تحریم‌هاست.

وی در ادامه گفت: ساوه و زرندیه قطب صنعت استان مرکزی و کشور هستند و سهم بالایی در تامین کالای مورد نیاز کشور و حتی خارج از کشور را بر عهده دارند.

منصوری بیان کرد: استقرار بزرگترین شهرصنعتی کشور در این منطقه نشان از مزیت بالای صنعتی آن دارد بطوریکه انواع تولیدات صنعتی در ساوه و زرندیه تولید می‌شود.

وی تصریح کرد: استقرار انواع صنایع غذایی،  فلزی، شیمیایی، بهداشتی و دارویی و ... با تنوع محصولات تولیدی بیانگر پویایی صنعت در این منطقه است. همچنین بخش اعظمی از نیاز دارویی کشور در شرکت‌های داروسازی ساوه و زرندیه تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

سعید بیگ زاده مدیر روابط بین الملل اتاق بازرگانی اراک نیز گفت: با توجه به هماهنگی صورت گرفته از سوی وزارت امور خارجه تعدادی از سفرای خارجی در ایران و رایزن های اقتصادی مقیم تهران به منظور آشنایی با توانمندی های استان مرکزی و بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی به این استان سفر کردند.

وی بیان کرد: بازدید از شرکت قفل سازی کلون، مجتمع کشت و صنعت فدک زرندیه و شرکت نیکسان صنعت ساوه از جمله بازدیدهای این گروه دیپلماتیک در روز نخست سفر به این استان است.

بیگ زاده افزود: بازدید از واحدهای صنعتی آلومینوم اراک، ماشین سازی و چند واحد صنعتی و تولیدی در مرکز استان و نیز نشست با استاندار مرکزی و فعالین اقتصادی از دیگر برنامه‌های این گروه دیپلماتیک خواهد بود.

وی بازدید از بیت تاریخی حضرت امام (ره) در شهر خمین و نیز دهکده گل و گیاه و نیز سرچشمه محلات که از جاذبه‌های توریستی استان مرکزی است پایان بخش سفر این گروه دیپلماتیک خواهد بود که با توجه به تمایل کشورهای آسیایی و آفریقایی برای آشنایی با وضعیت صنعت استان مرکزی صورت گرفته و در شرایط کنونی اقتصادی مصداق تقویت روابط سیاست خارجی در حوزه اقتصادی است.

Template Design:Dima Group
Tool tip