economist

انتخابات 1398

نقد و انتقاد . نامزدهای نمایندگی ؛ و نمایندگی چبست و نماینده کیست؟ ۲ اما در باب شهرو شهرستان و امکانات و یژگیهای فراوان  منحصر بخود و مغفول مانده شرایطی که در کل کشور نمونه است و بستر ساز رشد و توسعه میتواند قرار گیرد،
نقد و انتقاد . نامزدهای نمایندگی ؛ و نمایندگی چبست و نماینده کیست؟ صاحب نظری گفت:کار یک انسان توانمند تقریر حقیقت ،و تقلیل مرارت باید باشد.
بيانيه حمايت برخي از هيات هاي ورزشي از مهندس محمدرضا منصوري بسم الله الرحمن الرحيم مجلس، مهم ترین رکن در تصمیم‌گیری در جمهوری اسلامی ایران است.
اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» دراستان مركزي (۲) اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» در کشور در آستانه آغاز تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس،
همه جناح های سیاسی در استان مرکزی نامزد انتخاباتی دارند (۲)   معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی گفت: فضای رقابتی در انتخابات مجلس یازدهم در این استان وجود دارد زیرا همه جناح ها و اندیشه های سیاسی دارای نامزد تایید صلاحیت شده هستند.
سامانه «مردم ناظر» توسط شورای نگهبان رونمایی شد سامانه «مردم ناظر» توسط شورای نگهبان رونمایی شد. سخنگوی شورای نگهبان از آغاز به کار سامانه اینترنتی این شورا با عنوان «مردم ناظر» برای دریافت گزارش و اسناد تخلفات انتخاباتی به نشانی mardomnazer.shora-gc.ir خبر داد.

شهردار ساوه گفت:

سال گذشته با اجرای طرح بازآفرینی شهری و استفاده از تسهیلات قابل توجه این طرح مانند تخصیص حدود 700 تن قیر رایگان اقدامات کم نظیری مانند زیرسازی، جدول گذاری و آسفالت بیش از ۵۰ کیلومتر معابر در سکونت گاه های غیررسمی رقم خورد.

براساس این گزارش، مهندس سید مهدی حسینی، اظهار داشت: سال ۹۸ نیز با توجه به سیاست های دولت در بخش احداث مسکن با استفاده از تسهیلات طرح بازآفرینی شهری در محلات ناکارآمد سه پروژه مهم شامل احداث ۲۳۰ واحد مسکونی در محله قاسم آباد، ۸۵ واحد مسکونی در خیابان فردوس و ۲۷۰ واحد مسکونی در شهرک علوی توسط شهرداری ساوه در این شهر تعریف شده است.

معاون عمرانی فرماندار: توسعه ساوه در گرو توانمندسازی نقاط کم برخوردار شهر است

مهندس الیاسی، معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری ساوه ضمن تاکید بر ضرورت توجه جدی به محلات اسکان غیررسمی یا حاشیه نشین شهر، گفت: همه موظفیم در خصوص حل مشکلات و توانمند سازی این محلات تلاش لازم را داشته باشیم.
وی با بیان اینکه پیگیری و اجرای مصوبات ستاد بازآفرینی و محقق ساختن پروژه های اختصاصی موجب تحول موثر و مثبتی در محلات اسکان غیررسمی حاشیه نشین و بافت های فرسوده خواهد شد، افزود: محله بهزیستی، یاقوت آباد، عباس آباد، پیک نیک گاز و بافت قدیم بازار بخشی از محلات هدف بازآفرینی شهر ساوه بودند که در دستور کار قرار گرفته اند.
مهندس الیاسی تصریح کرد: بازآفرینی محلات فوق شامل محورهای روبنایی، بهسازی، زیربنایی و توانمندسازی است که شامل احداث فضای سبز، احداث مرکز سلامت، احداث شبکه فاضلاب، احداث مراکز فرهنگی، پارک محله ای، ساماندهی شبکه برق و روشنایی، جدول گذاری و آسفالت معابر و توانمندسازی در راستای مهارت آموزی ساکنان در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی بر اساس نیازها و پروژه های تعریف شده در این محلات بوده است.
وی در ادامه خواستار ارائه گزارش عملکرد هریک از اعضای ستاد بازآفرینی شهری ساوه در خصوص اقدامات انجام شده خود در بخش های مختلف شد.

رئیس شورای شهر: اجرای موفق پروژه های شهری نیازمند همکاری دستگاه ها با شهرداری است

عبدالله سالمی، رئیس شورای اسلامی شهر ساوه نیز در این جلسه با اشاره به انجام پروژه های بزرگی مانند کمربندی شمال توسط شهرداری گفت: اجرای این گونه پروژه ها مستلزم هماهنگی و همکاری همه جانبه تمامی دستگاه های شهرستان با شهرداری است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ساوه به دلیل مهاجرپذیری با روند افزایش جمعیت مواجه است در آن شاهد افزایش مناطق حاشیه نشین هستیم اما از سوی دیگر ساوه محکوم به توسعه است لذا توانمندسازی مناطق هدف نیازمند مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی و فرهنگی شهرستان می باشد تا از این مناطق از وضعیت نابسامان خارج شوند.
سالمی با بیان اینکه ساوه بیش از 20 سکونت گاه غیررسمی دارد و بالا بودن قیمت قیر برای آسفالت و کمبود آن یکی از مشکلات مهم شهرداری ساوه است، افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور باید قبل از اجرای هر پروژه تصمیم درست و کارشناسی اخذ شود تا دچار دوباره کاری نشویم.

 سرپرست راه و شهرسازی ساوه: اراضی تحت مالکیت دستگاه ها تحت پوشش ساخت مسکن قرار می گیرد

 در این جلسه، اکبر حسینی، سرپرست اداره راه و شهرسازی ساوه نیز گفت: تعهد دولت در طرح اقدام ملی مسکن ساخت ۴۰۰ هزار واحد تا پایان سال ۱۴۰۰ در کشور است و در استان مرکزی نیز ساخت ۱۲ هزار واحد در شهرهای جدید و ۲ هزار و ۸۷ واحد در بافت فرسوده تعیین شده که 56 درصد آن در شهرهای ساوه و اراک است.
وی افزود: طبق قانون زمین های دستگاه های دولتی که قابلیت ساخت مسکن دارند در شهرهایی مانند ساوه که نیازمند مسکن هستند، تحت پوشش ساخت و ساز قرار خواهد گرفت و تنها در صورت تشکیل تعاونی توسط کارکنان آن دستگاه، زمین ها به آنها بازگردانده می شود.

Template Design:Dima Group
Tool tip