economist

انتخابات 1398

نقد و انتقاد . نامزدهای نمایندگی ؛ و نمایندگی چبست و نماینده کیست؟ ۲ اما در باب شهرو شهرستان و امکانات و یژگیهای فراوان  منحصر بخود و مغفول مانده شرایطی که در کل کشور نمونه است و بستر ساز رشد و توسعه میتواند قرار گیرد،
نقد و انتقاد . نامزدهای نمایندگی ؛ و نمایندگی چبست و نماینده کیست؟ صاحب نظری گفت:کار یک انسان توانمند تقریر حقیقت ،و تقلیل مرارت باید باشد.
بيانيه حمايت برخي از هيات هاي ورزشي از مهندس محمدرضا منصوري بسم الله الرحمن الرحيم مجلس، مهم ترین رکن در تصمیم‌گیری در جمهوری اسلامی ایران است.
اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» دراستان مركزي (۲) اسامی نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» در کشور در آستانه آغاز تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس،
همه جناح های سیاسی در استان مرکزی نامزد انتخاباتی دارند (۲)   معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی گفت: فضای رقابتی در انتخابات مجلس یازدهم در این استان وجود دارد زیرا همه جناح ها و اندیشه های سیاسی دارای نامزد تایید صلاحیت شده هستند.
سامانه «مردم ناظر» توسط شورای نگهبان رونمایی شد سامانه «مردم ناظر» توسط شورای نگهبان رونمایی شد. سخنگوی شورای نگهبان از آغاز به کار سامانه اینترنتی این شورا با عنوان «مردم ناظر» برای دریافت گزارش و اسناد تخلفات انتخاباتی به نشانی mardomnazer.shora-gc.ir خبر داد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه از صدور 10 هزار و 800 فقره سند مالکیت شهری و روستایی در این شهرستان خبر داد.

اسماعیل کریمی اظهار کرد: تاکنون یک هزار و 700 فقره سند شهری و 9 هزار و 100 سند روستائی در این شهرستان صادر شده است.

وی افزود: یک هزار فقره سند در منازل روستایی و شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر در سال گذشته در این شهرستان صادر شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه با اشاره به این که 150 فقره از این سندها در حوزه شهری و 850 فقره برای منازل روستایی صادر شده است، افزود: تأمین مسکن محرومان یکی از برنامه‌های اولویت‌دار بنیاد مسکن ساوه است و در راستای تحقق این هدف به 202 قطعه زمین متقاضیان واجد شرایط روستایی تسهیلات ویژه بهسازی مسکن تا سقف 250 میلیون ریال واگذار شده است. 

خسارت 522 واحد مسکن روستایی در سیل

کریمی با اشاره به شناسایی واحدهای مسکونی روستایی فرسوده در این شهرستان اظهار کرد: 522 واحد مسکن روستایی در ارزیابی خسارت ناشی از بارندگی‌های اخیر شناسایی شده که سهمیه نخست مرحله اول 168 فقره روستایی و 9 فقره شهری بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون برای 270 نفر از متقاضیان ارزیابی شده مجوز اخذ ساخت صادر شده است، تصریح کرد: در این خصوص پروانه ساخت‌ها اخذ و معرفی به بانک انجام و قراردادها منعقد شده که هم‌اکنون در مرحله ساخت (45 مورد در مرحله  آماتوربندی، 38 مورد بتن‌ریزی فنداسیون، 18 مورد اسکلت و 5 مورد نیز در مرحله ساخت سقف ) قرار دارد.

صدور مجوز ساخت به صورت رایگان

وی خاطرنشان ساخت: مبلغ تسهیلات بازسازی از فروردین ماه سال جاری به 400 میلیون ریال، وام بلاعوض 100 میلیون ریال، تسهیلات معیشتی به 150 میلیون ریال، 50 میلیون ریال بلاعوض  افزایش یافته است که در این راستا  160 کیسه سیمان رایگان و صدور مجوز ساخت به صورت رایگان به متقاضیان اعطا می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه ارائه تسهیلات مقاوم‌سازی، واگذاری زمین و تامین مسکن، واگذاری زمین رایگان به افراد تحت پوشش بهزیستی دارای دو معلول، ارائه تسهیلات ویژه به افراد بی‌بضاعت و کم توان نهادهای حمایتی، ارائه خدمات فنی رایگان، تغییر کاربری اراضی، تسهیل صدور مجوز ساخت و تأمین نیاز زمین در قالب کاربری کارگاهی را بخشی از فعالیت‌های عمده این بنیاد عنوان کرد.

طرح هادی نقش زیربنایی در توسعه دارد

وی با بیان اینکه، اجرای طرح هادی نقش زیربنایی و بنیادی در توسعه همه جانبه مناطق روستایی دارد، یادآور شد: به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌ها، توان‌های بالقوه فرهنگی، تاریخی و اجتماعی نواحی روستایی، باید به تقویت بنیان‌های اقتصادی مناطق روستایی توجه ویژه کرد.

کریمی گفت: حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، هدایت وضعیت فیزیکی روستا، ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط زیستی و عمومی از اهداف اصلی طرح هادی روستایی است.

وی افزود: در سال گذشته 18 طرح هادی در روستاهای این شهرستان در قالب سنگ فرش، زیرسازی آسفالت و کانال سنگی اجرا شده است.

پرداخت 8 میلیارد و 750 میلیون ریال تسهیلات مقاوم‌سازی

وی اظهار کرد: برای کاهش سوانح طبیعی و جلوگیری از آسیب به بافت روستاها نسبت به تشویق و ترغیب مردم در راستای بازسازی و مقاوم‌سازی منازل مسکونی و جلوگیری از ساخت و ساز در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، جلوگیری از تصرف در اراضی ملی و دولتی، اطلاع‌رسانی به اقشار مختلف مردم مبنی بر احداث بنا در مکان مناسب و... اقدام شده است. 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه اظهار داشت: 8 میلیارد و 750 میلیون ریال تسهیلات مقاوم‌سازی منازل در سال گذشته به روستاییان این شهرستان پرداخت شده که در این راستا 35 واحد مسکونی روستایی در بخش‌های نوبران و مرکزی مقاوم‌سازی شده است. 

کریمی ادامه داد: 600 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه و 50 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض نیز در مدت یاد شده به متقاضیان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته به 8 نفر تسهیلات بانکی هر یک به ارزش 80 میلیون ریال به واحدهای احداثی اعطا و به 4 نفر از متقاضیان از افراد تحت پوشش دارای عضو دو معلول زمین رایگان اعطا شده است

Template Design:Dima Group
Tool tip