economist

فرمانده سپاه ناحیه ساوه گفت: اجرای ۶۰ عنوان برنامه توسط بسیج و سپاه در نقاط مختلف این شهرستان پیش بینی شده است.

سرهنگ «حجت الله دستجانی» روز پنجشنبه به مناسبت سالروز تشکیل بسیج به فرمان امام راحل در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در نخستین روز از هفته دفاع مقدس (یکشنبه ۳۱ شهریور) آیین صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان ساوه در محل فرماندهی سپاه برگزار می شود.

وی، برگزاری برنامه ویژه بازگشایی مدارس و تجلیل از دانش آموزان افتخارآفرین بسیجی این شهرستان را به عنوان بخش دیگری از برنامه‌های هفته دفاع مقدس در ساوه عنوان کرد.

به گفته فرمانده سپاه ناحیه ساوه،‌ از ۲۴ تا ۳۱ شهریور رزمایش جهادگران عاشورایی با حضور همه دست اندرکاران به خصوص اعضای بسیج سازندگی برای روستائیانی که در سیلاب بهار امسال منازل شان تخریب شد، برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: تقویت سنگر نماز جمعه، ترویج سبک زندگی دینی و توجه به همبستگی ملی نیز از دیگر برنامه های در دستور کار است و به همین منظور پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان ساوه در نقاط مختلف،پیش از ایراد خطبه های نماز جمعه، سخنرانی می کنند.
اعطای لوازم التحریر به دانش آموزان نیازمند، فعالسازی گشت های رضویون و گلباران مزار شهدا از دیگر برنامه های مدنظر برای هفته دفاع مقدس در ساوه است که فرمانده سپاه به آنها اشاره کرد.
سرهنگ دستجانی افزود: همایش زائران راهیان نور با حضور دانش آموزانی که در سال های اخیر به مناطق عملیاتی و یادمان های شهدا اعزام شده اند نیز در دستور کار است؛ علاوه بر این برنامه هایی مانند اجرای شب شعر دفاع مقدس، دیدار با پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت، نشست تحکیم خانواده و اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم نیز انجام می شود.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه گفت: همدلی مردم، باور به خدا و پیوند میان امام و امت باعث شد همه سختی ها در دوران دفاع مقدس با موفقیت سپری شود.
سرهنگ دستجانی افزود: هشت سال دفاع مقدس بهترین تجربه برای مقاومت در برابر استکبار در شرایط کنونی است و امروز هم می توانیم همانند دوران جنگ تحمیلی هر دشمنی را به زانو در آوریم.
وی گفت: ایثار و مقاومت، تبیین آرمان های انقلاب و تقویت همدلی و خودباوری از مولفه های مهم برای مقابله با ترفندهای دشمنان است.
به گفته او، راه حل اصلی و نسخه شفابخش حل مشکلات کشور، میدان دادن به جوانان در دهه پنجم انقلاب است که می تواند ضمن تقویت اقتدار و عزتمندی ملی، نظام اسلامی را از آوردگاه جنگ اقتصادی سربلند بیرون آورد.
فرمانده سپاه ناحیه ساوه گفت: ملت ایران به تاسی از قیام عاشورا همواره با اقتدار در برابر ظالمان ایستاده و بخش اعظم قدرت کنونی کشور مرهون رشادت های شهدا، جانبازان و ایثارگران است.
سرهنگ دستجانی گفت: برای رسیدن به هدف نهایی یعنی ایجاد دولت و تمدن اسلامی باید روحیه و مدیریت جهادی را در کشور نهادینه کرد.
وی با یادآوری سالروز تشکیل بسیج میلیونی به فرمان امام خمینی(ره)، بیان کرد: در میدان بودن، خدمت بی منت و پیروی از ولایت از شاخص های مهم یک بسیجی محسوب می شود.

Template Design:Dima Group
Tool tip