economist

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در همایش روز جهانی مسجد با اشاره به جایگاه مساجد اظهار داشت:

نقش‌آفرینی مسجد در طول تاریخ، از آغاز شکل‌گیری آن در صدر اسلام که همزمان با هجرت نبی مکرم اسلام(ص) به مدینه منوره برای بنیانگذاری و شروع تمدن بزرگ اسلامی آغاز شد و شروع نخستین مراحل این حرکت بزرگ با تأسیس مسجد شکل گرفت تا به حال و در خواهیم یافت که این مکان مقدس الهی، در واقع مرکزی بوده است که پاسخگوى تمامی نیازها و مقتضیات زمانى خود بوده و برحسب نیاز روز جامعه، نسبت به جوابگویی متناسب با شأن آن متمرکز و برنامه‌ریزی کرده است.

وی افزود: مساجد همواره همانند شبکه‌ای بسیار گسترده و قوی عمل کرده و در کمترین زمان ممکن پیام را در دورترین نقاط به اطلاع عموم مردم رسانده است که نمونه روشن و بسیار تأثیرگذار آن را در جریان پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شاهد بوده‌ایم که پیام، اخبار و اطلاعیه‌های مرتبط به انقلاب اسلامی را بدون کم و کاست در کوتاهترین زمان به تمامی انقلابیون سراسر کشور می‌رسانده است.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: در این راستا، مساجد به عنوان بزرگترین و مهمترین پایگاه دینی کشور از منزلت والایی  در میان جامعه اسلامی برخوردار است و می‌تواند نقش به سزایی ایفاء کند.

حسینی بیان کرد: در همه کشورها مساجد مرکز بیداری امت اسلامی بود بنابراین با توجه به ظرفیتی که مساجد دارند می‌توان از این ظرفیت برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب استفاده کرد و از سویی زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) باشیم.

وی افزود: مساجد با پرهیز از برنامه‌های سلیقه‌ای، با حفظ وحدت  از ظرفیت جوانان جهت پیشبرد دستاوردهای نظام مقدس اسلامی تلاش کنند.

Template Design:Dima Group
Tool tip