economist

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی خواستار توسعه شبکه‌های مخابراتی در روستاهای حوزه انتخابیه خود شد.

محمدرضا منصوری در نشست شورای هماهنگی ICT استان با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در فرمانداری ساوه بیان کرد: گرچه در برخی حوزه‌های زیرساختی ارتباطی کشور نقص وجود دارد، اما تحریم‌ها بیشترین تاثیر خود را به حوزه ارتباطات وارد کرده است.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های ساوه و زرندیه از نظر وسعت دو شهر نخست استان مرکزی هستند و ه دلیل مزیت‌های اقتصادی نرخ جمعیت این دو منطقه‌ رو به افزایش است، بر لزوم تغییر نگاه روزمرگی استان به این دو شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به برخورداری شهرستان ساوه از عنوان فرمانداری ویژه باید نگاه ویژه و خاص را در اختیار داشته باشد.

منصوری تصریح کرد: باوجود ویژه بودن فرمانداری ساوه و زرندیه، اما ضعف ساختار اداری وزارت ارتباطات در شهرستان‌ها مشهود است. زیر ساخت فیبر نوری وجود دارد، اما بودجه لازم جهت ارتقای سخت افزایش تخصیص نیافته است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش در جهت رفع برخی محرومیت ها در در این دو شهرستان، گفت: در روستاهای ساوه و زرندیه محدودیت‌های زیادی در حوزه سخت‌افزاری ارتباطی وجود دارد.

در ادامه این جلسه فرماندار ساوه بیان کرد: به دلیل وجود عرصه‌های کشاورزی، صنعتی و دانشگاهی نرخ رشد جمعیت در ساوه بیش از دیگر نقاط استان مرکزی است، اما به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های زیربنایی از برخی امکانات ارتباطی و مخابراتی محروم است.

علی میرزایی با اشار به عدم توسعه آنتن‌دهی تلفن‌های همراه و وجود نقاط کور در شهرستان، گفت: سرریز جمعیتی به ساوه موجب ایجاد کارگاه‌های زودبازده شده و همین امر ضرورت پوشش حداکثری تلفن همراه در محورهای مواصلاتی و در هنگام بروز حوادث ارتباط با اورژانس و دستگاه‌های امدادی را نشان می‌دهد.

 وی تعداد شماره تلفن ثابت و همراه در شهرستان را به ترتیب 110 هزار و 350 هزار خط دانست و خواستار ارتقای اداره ارتباطات ساوه شد.

فرماندار ساوه بیان کرد: به دلیل انبوه‌سازی و آپارتمان‌سازی در ساوه که ناشی از افزایش نرخ جمعیت است، توپوگرافی شهر تغییر یافته که این شرایط نیازمند توسعه و تقویت شبکه ارتباطی و مخابراتی است.

Template Design:Dima Group
Tool tip