economist

شهردار ساوه گفت: سرانه فضاهای ورزشی و فرهنگی در این شهر پایین است و باید در راستای رفع این کمبود تلاش کنیم.

سید مهدی حسینی در جلسه بررسی مسائل فرهنگی و هنری شهر ساوه با بیان اینکه سرانه فضای های ورزشی و فرهنگی در ساوه پایین است، اظهار کرد: برای داشتن شهری سالم باید تمام  زیرساخت‌های فرهنگی در آن دیده شود.

وی ادامه داد: این شهر به دلیل قدمت تاریخی و برخورداری از ویژگی‌های منحصر به فرد به لحاظ فرهنگی و گردشگری بسیار مستعد است، از این رو باید از ظرفیت‌های موجود در امر توسعه شهر به خوبی بهره جست.
شهردار ساوه به نبود برخی زیرساخت‌های فرهنگی مورد نیاز در این شهر اشاره کرد و یادآور شد: نبود گالری هنرمندان برای به نمایش گذاردن آثار هنری یکی از این نیازها است و پیشنهاد می‌شود که بازار چهارسوق را که هم اینک توسط شهرداری در حال مرمت است، به این مهم اختصاص داد.
حسینی تصریح کرد: ایجاد گالری هنرمندان در بازار چهارسوق علاوه بر اینکه فرصتی بسیار خوب برای ارائه توانمندی‌های هنرمندان ساوجی در این مکان فراهم می‌کند موجب احیای بافت تاریخی مرکز شهر خواهد شد.

توجه به فعالیت‌های فرهنگی در کنار فعالیت‌های عمرانی

حسین محمودی‌فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه نیز در این دیدار ضمن تقدیر اقدامات خوب و بزرگ عمرانی شهرداری در نقاط مختلف شهر، گفت: خرسندیم که مدیریت شهری در کنار این کارهای بزرگ از اقدامات فرهنگی نیز غافل نشده است و امیدواریم با تعامل بیشتر بتوانیم گام‌های بلندتری در این زمینه برداریم.
وی با اشاره به کمبود اعتبارات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، افزود: اشاعه فرهنگ و هنر و تولید برنامه‌های فرهنگی و هنری مستلزم مشارکت همه دستگاه‌های همسو در این حوزه است.
در ادامه این جلسه راهکارهای مختلف از جمله تشکیل شورای فرهنگی و هنری برای رفع کاستی‌های فرهنگی و ایجاد بستری مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سطح شهر  و شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی ساوه مورد بررسی قرار گرفت

Template Design:Dima Group
Tool tip