economist

دادستان کل کشور گفت: دادستان ها و روسای دادگستری های کشور ماموریت دارند که اجازه ندهند صنایع به خاطر برخی مشکلات حقوقی تعطیل شوند.

حجت الاسلام «محمد جعفر منتظری» شامگاه سه شنبه در دیدار با صنعتگران و صاحبان واحدهای تولیدی شهرستان ساوه در قالب نشست کمیته حمایت قضائی از سرمایه گذاری در هتل کاوه شهر صنعتی، اظهار داشت: کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی در شرایط کنونی اقتصادی باید تداوم فعالیت داشته باشند و در این راستا دستگاه قضائی نیز کمک‌های لازم را ارائه می‌کند.

وی افزود: تسهیلاتی که بانک‌های عامل در اختیار تولیدکنندگان و صاحبان کارخانه‌ها قرار می‌دهند در اصل از سپرده‌های مردم است و اگر این تسهیلات به موقع بازگردانده نشود، سبب ورشکستگی بانک‌ها خواهد شد.

دادستان کل کشور افزود: اکنون بانک‌ها به علت حجم بالای معوقات وصول نشده وضعیت مناسبی ندارند و اگر در زمینه بازپس گیری مطالبات به فریاد آنها نرسیم، ممکن است ورشکسته شوند.

وی تاکید کرد: تشکیل شعبه ویژه و تخصصی برای رسیدگی به پرونده‌های حقوقی در حوزه صنعت و تولید یک حق مسلم است و دستگاه قضائی اهتمام و عزم راسخ برای مساعدت به صاحبان تولید و صنایع را دارد.

منتظری گفت: صاحب صنعت باید در کار خود متخصص و نسبت به امانتی که به او سپرده شده، امانت دار و درستکار باشد و کیفیت تولیدات و استاندارد سازی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهد.

وی، خواستار حسن رفتار کارفرمایان با کارگران شد و گفت: کارگران موتور محرک تولید هستند و باید احترام آنها حفظ شود.

دادستان کل کشور اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب سال هاست که اقتصاد را محور برنامه ریزی های کشور قرار داده‌اند و شعار امسال را نیز رونق تولید تعیین فرمودند که راه برون رفت کشور از مشکلات کنونی تحقق این مساله است.

حجت الاسلام منتظری گفت: در زمان جنگ تحمیلی کشورهای اروپایی و آمریکا امکانات در اختیار صدام قرار می‌دادند تا پیروز شود اما به دلیل مقاومت و ایثار مردم این اتفاق رخ نداد و با همین روحیه است که در شرایط کنونی کشور روی پای خود ایستاده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت نیز گفت: وفاق و همدلی میان مسئولان می‌تواند پل عبور کشور از مشکلات کنونی باشد.

«محمد رضا منصوری» افزود: تنها راه نجات صنعت کشور، انجام خصوصی سازی است و باید کمیته مخصوصی برای تحقق این مهم ایجاد تا اهلیت و صلاحیت افراد مشخص شود.

فرماندار ساوه نیز اظهار داشت: در جنگ اقتصادی، صنعتگران و تولیدکنندگان با دلسوزی و تعصب ملی در راستای تحقق شعار رونق تولید فعالیت می‌کنند که در نوع خود ایثار و مجاهدت محسوب می‌شود.

«علی میرزایی» اظهار داشت: صنعتگران فعال، کشور را به سمت خودکفایی و استقلال پیش می‌برند و باید قدردان آنها باشیم و تا جایی که امکان دارد، قوانین را به نفع آنان اصلاح کرد.

وی افزود: یکی از نارسایی‌های عمده کشور مربوط به حوزه بانکی و وابستگی شدید اقتصاد کشور به بانک‌ها است و همین مساله سبب شده که اکثر صنعتگران از بانک‌ها گلایه داشته باشند بنابراین انجام اطلاحات در نظام بانکی کشور یک ضرورت است.

رئیس دادگستری ساوه نیز گفت: با هدف حمایت از سرمایه گذاری و تولید در این شهرستان کمیته قضائی حمایت از سرمایه گذاری پایه گذاری شده و از سال ۹۵ تا کنون ۴۰ مصوبه داشته است.

«هادی ملکی» اظهار داشت: پیگیری مصوبات و بررسی موانع صنعتگران موجب رضایتمندی آنها شده است.

وی گفت: با اراده‌ای که در دستگاه قضائی با همراهی مسئولان وجود دارد، مشکل صنعتگران در حوزه شهرستان با جدیت پیگیری می شود

Template Design:Dima Group
Tool tip