economist

مراسم وداع با پيكر شهيد والامقام علی وفاصالحی از شهدای مدافع حرم با حضور مسئولان مختلف استانی و کشوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد.

مراسم  وداع با پيكر شهيد والامقام علی وفاصالحی از شهدای مدافع حرم با حضور اعضای هيئت رئيسه، استادان، دانشجويان و برخی از مسئولان شهرستان ساوه  و به همت بسيج دانشجويی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در حاشیه این مراسم به آنا گفت: امروز جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به همت بسیج دانشجویی میهمان پیکر پاک شهید مدافع حرم شهید علی وفاصالحی است، این شهید بزرگوار بهمن ۱۳۹۵ در منطقه حلب سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شد که به دلیل ناامن‌بودن منطقه پیکر مطهرشان به عقب منتقل نشده بود و به‌تازگی  تفحص شده است.

جواد نیکوکار افزود: امروز دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه میهمان معنویتی بی‌نظیر بود، همه دیدند پست و مقام واقعی متعلق به چه کسانی است و مقام واقعی چیزی است که خدا به شهدای والامقام عطا کرده است. امروز این شهید والامقام استادان، دانشجویان و کارکنان این واحد دانشگاهی را آن چنان منقلب کرد که تأثیر معنوی آن تا مدت‌ها ما را بیمه شهدا خواهد کرد.

یکی از مسئولان سپاه شهرستان ساوه نیز در اين مراسم گفت: بصیرت برترین ویژگی مدافعان حرم است، امیرالمؤمنین(ع) می‌فرمایند «هر ملتی که بنشیند تا دشمن به در خانه او برسد، ذلیل خواهد شد» و آن کسی که می‌گوید ما را چه کار با سوریه، بصیرت و فهم سیاسی ندارد. مدافعان حرم دشمن را در کیلومترها آن‌طرف‌تر از مرزها به زانو درآوردند تا ناموس این آب و خاک در کمال امنیت زندگی کند.

حجت‌الاسلام جابر مجیدی ادامه داد: مدافعان حرم از خود گذشتند، فقط حرف نزدند، جان‌شان را به میدان عمل آوردند و فردای قیامت نزد سیدالشهدا(ع) سرشان بالاست. خداوند می‌فرماید «ما می‌خواهیم انسان‌ها به تکامل برسند؛ اما خود به زمین چسبیده‌اند و جدا نمی‌شوند»، این شهید که در محضرش هستیم مفقودالاثر بوده و حدود دو سال و نیم مادرش منتظر پیکر او بود، فردای قیامت تک‌تک ما باید جواب این مادران شهید را بدهیم. خوب به تابوت این شهید نگاه کنیم، ببینیم مدیون چه کسانی هستیم، خط‌کشی‌های سیاسی را برداریم، امیدوارم همه و همه در کنار هم مورد توجه و دعای شهدا باشیم.

 

Template Design:Dima Group
Tool tip