economist

امام جمعه ساوه گفت: هنرکارکردهای مختلفی درجامعه دارد که ابزاری جهت فرهنگ سازی، مدیریت شهر، تعالی جامعه، ایجاد شادی و نشاط و آرامبخشی به جامعه از جمله آن است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری مراسم جشن روز جهانی تئاتر خبرداد و بیان  داشت: این مراسم در روز چهارشنبه مورخ ٧/١/٩٨ با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی امام جمعه،دکتر میرزایی معاون استاندار و فرماندار،مهندس منصوری نماینده شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی،طبیب زاده سرپرست معاونت فرهنگی وهنری اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی و هنرمندان عرصه نمایش و اقشار مختلف مردم در محل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.
در این مراسم امام جمعه ساوه ضمن تبریک سال جدید و تسلیت و ابراز همدردی به جهت حادثه سیل کشور اظهار داشت: هنر به عنوان یک رسانه است و نباید به هنر به عنوان تفننی نگاه شود و می بایست در جهت رشد و تعالی از آن استفاده کرد.
 وی افزود: هنر یک موهبت الهی است که در اختیار هنرمنداست و هنرمند برای این که با جامعه در ارتباط باشد از طریق هنر ارتباط برقرار می کند.

حسینی تصریح کرد: هنرکارکردهای مختلفی درجامعه دارد که ابزاری جهت فرهنگ سازی، مدیریت شهر ، تعالی جامعه، ایجاد شادی و نشاط و آرامبخشی به جامعه می باشد.

امام جمعه ساوه در ادامه به هنرمندان توصیه کرد: که از هنر خود درجهت ایجاد امید و همدلی در جامعه و همچنین انضباط اجتماعی بهره ببرند و با نمایش های هنری در جهت تغییر اخلاق اجتماعی گام هایی را بردارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر از این هنر درست استفاده نشود می تواند به انحطاط و سقوط اخلاقی یک جامعه منجر شود.
رئیس اداره ارشاد ساوه در این مراسم ضمن تبریک سال جدید و روز جهانی تئاتر عنوان داشت: هنرزائیده فکر و اندیشه هنرمندان،و هنرمندان همیشه به دلیل حساسیت هایی که دارند به مسائل جهان با حساسیت بیشتری می نگرند و آن را درک می کنند در نتیجه اثری که خلق می کنند همیشه برای جامعه روشنگر و تعالی بخش است.
 محمودی فر ابراز داشت: هراثر هنری به دلیل این که اندیشه و تفکر و ذهنیت هنرمند را در پشتش دارد برمخاطبین خود در جامعه احساس تعالی فکر و اندیشه را موجب می شود وی افزود: زندگی بدون هنر و بدون زیبایی و بدون خلاقیت زندگی بیهوده ای است.
وی تصریح کرد: نمایش به سبب زنده بودن و به روز بودن و گذرا بودن شباهت بسیاری به رویدادهای روزمره زندگی دارد.عامل پیشگیری از بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی در جامعه می باشد و تئاتر به عنوان ستون فرهنگی جامعه در ایجاد زیر ساخت های فرهنگی و همچنین فرهنگ سازی و ارتقاء فرهنگی جامعه از اهمیت بسزایی برخوردار است و هنرمندان این عرصه می توانند با اتکاء به فرهنگ غنی اسلامی و بومی در جهت بهبود و اصلاح هنجارهای جامعه حرکت کنند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه ادامه داد: تعداد دو نمایش خیابانی با نام های عمونوروز به کارگردانی مهدی ملکی بیگدلی و آخرین روزسیاه به کارگردانی اصغر تنهایی در روزهای ٦ و ٧ فروردین در سطح شهراجرا گردید.
پخش کلیپ اجرای نمایش طنز،موسیقی و تجلیل از هنرمندان پیشکسوت از دیگر برنامه های این مراسم بود

Template Design:Dima Group
Tool tip