economist

امام‌جمعه ساوه گفت: تا زمانی که مردم پشتیبان ولایت‌فقیه باشند دشمن نمی‌تواند به این نظام آسیبی برساند و تنها راه نجات کشور ولایت‌پذیری است.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ساوه شامگاه شنبه در مراسمی که به مناسبت سالروز حماسه نهم دی‌ماه در مسجد الزهرا(س) اراک برگزار شد ضمن گرامیداشت این حماسه بیان کرد: باید این روز مبارک را پاس بداریم تا دوباره شاهد حوادثی مانند فتنه ۸۸ در کشور نباشیم.

وی ادامه داد: دشمنان در فتنه ۸۸ قصد سرنگونی انقلاب با برنامه از پیش طراحی‌شده را داشتند، این فتنه را نباید در حد درگیری بین دو جناح و دو حزب محدود بدانیم بلکه اصل نظام هدف بود.

حسینی افزود: وقتی چند سال دیگر اسناد این حوادث فاش شود معلوم خواهد شد که دشمنان داخلی و خارجی نقشه عظیمی برای نابودی این انقلاب و نظام کشیده بودند. دشمن در هشت سال جنگ نظامی نتوانست نظام را از بین ببرد اما در فتنه ۸۸ اگر هوشیاری مردم و رهبر معظم انقلاب نبود نظام اسلامی از بین می‌رفت.

امام‌جمعه ساوه اشاره‌ای به علل ایجاد فتنه ۸۸ داشت و ویژگی‌های این فتنه را برشمرد و گفت: یک سال قبل از انتخابات در اردیبهشت ۸۷ جلسه‌ای در آمریکا با حضور مسئولین CIA، مسئولین میز مذاکره ایران و آمریکا و دو نفر از افراد ایرانی برگزار شد که در آن جلسه طرح احتمال تقلب در انتخابات مطرح شد و در سال بعد شاهد به اجرا درآمدن آن بودیم.

وی با پیچیده دانستن فتنه ۸۸ اظهار کرد: پیچیدگی این فتنه تا جایی بود که بعضی از فقها و مفسرین هم که جزو خواص محسوب می‌شوند به شک افتاده، سکوت کرده و موضع‌گیری نکردند. درواقع رهبری از به میدان آمدن خواص انقلابی در جریان فتنه ناامید شدند که در آن خطبه نماز جمعه به امام زمان(ع) استغاثه کردند. از پیچیدگی دیگر این فتنه این بود که برخی موافقان نظام تبدیل به مخالف شده و علیه نظام اسلامی موضع‌گیری کردند.

حسینی با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله شاهرودی بیان کرد: در پیام تسلیتی که مقام معظم رهبری در وفات آیت‌الله شاهرودی منتشر کردند ایشان را کارگزاری باوفا خطاب کردند، یکی از علت‌های این پیام رهبری این بود که آیت‌الله شاهرودی همواره در خطی حرکت کرد که دشمن هیچ‌گاه به او امید نبست.

امام‌جمعه ساوه با اشاره به پول‌هایی که فتنه گران و بعضی آقازاده‌ها در آن زمان جهت ناآرام کردن شهر خرج می‌کردند گفت: در نقاط مختلف شهر تهران آقازاده‌هایی بودند که به اراذل‌واوباش از شبی ۸۰۰ هزارتومان تا ۲ میلیون تومان پول می‌دادند تا فقط در بالای پشت‌بام‌ها فریاد تکبیر سر داده و جو را ملتهب کنند.

حسینی با اشاره به بی‌حرمتی‌های فتنه گران به مقدسات در ایام انتخابات، روز قدس و درنهایت ۶ دی ۸۸ با آتش زدن خیمه و پرچم امام حسین(ع) بیان کرد: مردم که فکر می‌کردند اختلافات بر سر احزاب و مسائل سیاسی است با دیدن این بی‌حرمتی‌ها و زیر پا گذاشتن عقاید و اعتقاداتشان، متوجه شدند که فتنه گران هدف دیگری در سردارند و خط خود را از آن‌ها جدا کرده و با حماسه‌آفرینی در ۹ دی، فتنه را خنثی کردند.

وی فتنه شناسی را بسیار مهم دانست و ادامه داد: امروز شاهد تحرکات عایشه‌های انقلاب اسلامی علیه جانشین امام(ره) هستیم. مشکل امروز ما عایشه‌های انقلاب هستند که به جان ولایت و رهبری افتادند.

حسینی پشتیبانی از ولایت‌فقیه را عامل بقای نظام اسلامی دانست و گفت: تا زمانی که مردم پشتیبان ولایت‌فقیه باشند دشمن نمی‌تواند به این نظام آسیبی برساند و تنها راه نجات کشور ولایت‌پذیری است. ولایت‌فقیه عمود خیمه نظام اسلامی است و باید قدردان چنین رهبری باشیم. اما در طرف دیگر دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی با روش‌های مختلف به دنبال ولایت گریزی ملت ایران است و باید هوشیار بود.

امام‌جمعه ساوه خاطرنشان کرد: مردم ولی‌نعمت ما هستند و نباید آن‌ها را ناراضی کنیم. متأسفانه برخی مسئولین با ایجاد نارضایتی در مردم کاری می‌کنند که مردم از انقلاب ناراضی شوند. هر کاری که باعث اذیت و آزار و نارضایتی مردم از انقلاب و اسلام شود کاری ضدانقلابی است و مبادا کاری کنیم که پشتوانه مردمی نظام اسلامی خالی شود.

Template Design:Dima Group
Tool tip