economist

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه از راه‌اندازی مرکز پژوهشی مولفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت در دانشکده علوم پزشکی ساوه خبر داد.

عباس نیک روش، رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه، از راه اندازی مرکز پژوهشی مولفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت در دانشکده علوم پزشکی ساوه خبر داد و اظهار کرد: ار سال ۹۵ مجوز راه اندازی این مرکز گرفته شده و تا پایان سال احداث خواهد شد.

نیک روش با بیان اینکه این مرکز با هدف نگاه علمی به مشکلات و نیاز‌های اجتماعی حوزه سلامت راه اندازی می‌شود، افزود: فراهم کردن زیرساخت‌های علمی و پژوهشی، اصلی‌ترین نیاز برای تحقق اهداف این مرکز است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه با اشاره به اینکه ساختار مدیریتی و کادر تخصصی این مرکز تشکیل شده، افزود: ۸۰ درصد ساختمان مرکز احداث شده و منابع مالی برای استقرار پژوهشکده نیز از ردیف اعتباری سال جای پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد مشکلات سلامت مردم به دلیل مولفه‌های اجتماعی است، تصریح کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ریشه در سلامت مردم دارد و هرقدر در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی کار علمی و تحقیقاتی صورت گیرد، همان قدر سلامت مردم ارتقا می‌یابد.

Template Design:Dima Group
Tool tip