economist

علیرضا آشناگر با رأی هیات وزیران به‌عنوان استاندار استان سمنان انتخاب شد.

وی از چهره‌های دولت یازدهم در استان‌های غربی کشور بوده و در گذشته معاونت امنیتی و سیاسی استانداری کردستان را برعهده داشته است. همچنین معاونت سیاسی امنیتی استانداری قزوین و چندین فرمانداری نیز در کارنامه وی دیده می‌شود که مهم‌ترین مدت حضور وی را باید در فرمانداری ساوه دانست.

آشناگر متولد ۱۳۳۸ در استان لرستان بوده و دو بار شهرداری نیز دارد و مدتی نیز سرپرست استان کردستان بوده است. وی تلسط بسیار زیادی بر مسائل امنیتی دارد. وی دارای سابقه بسیار زیاد مدیریتی است و در ۲۰ سالگی وارد وزارت کشور شده است و بدین صورت در سال آینده در سن بازنشستگی قرار می‌گیرد.

آشناگر در زمان جنگ هشت ساله ایران و عراق مسئولیت بخش‌داری‌ برخی از مناطق مرزی را برعهده داشته و در زمینه اجرایی وزارت کشور از بخشداری تا استانداری را در کارنامه دارد. بخشدار ویسیان، بخشدار الشتر، فرمانداری شهرستان کوهدشت، فرمانداری ساوه، شهرداری ملایر، شهرداری نهاوند، معاونت استانداری‌های کردستان و قزوین  و همچنین سرپرستی استانداری کردستان از جمله تجربه‌های اجرایی این مدیر ارشد و مجرب اجرایی است. شهردار ملاير در سال ۱۳۷۴ و شهردار نهاوند  از سال ۷۶ به مدت پنج سال از جمله مسئولیت‌های دیگر وی است.آخرین مسئولیت اجرایی وی سرپرست استانداری کردستان است و حالا باید آشناگر به استان رئیس‌جمهور برود.

Template Design:Dima Group
Tool tip