economist

محمد بهاروند با اشاره بر ضرورت برگزاری مراسم باشکوه اربعین اظهار داشت:

به کوری  چشم دشمنان مراسم راهپیمایی اربعین  امسال باشکوه‌تر از هر سال برگزار می‌شود زیرا اربعین تنها منحصر به شیعیان نیست بلکه از اهل سنت و حتی غیرمسلمانان و مسیحیان نیز در اربعین حسینی در کربلای معلی هستند.وی افزود: اربعین سرمایه‌ای بزرگ و خنجری در قلب وهابیت تکفیری است، با این حضور میلیونی آنها می‌فهمند القای فکری که برایش تلاش می‌کنند سودی ندارد و روز به روز بر عشق مردم به این مکتب و امام حسین(ع) اضافه می‌شود.

فرماندار ساوه تصریح کرد: اربعین حسینی به پایگاه معنوی شیعیان جهان تبدیل شده است زیرا می‌توان آن را گامی مهم در راستای ترویج اسلام و مکتب سعادت‌بخش اهل بیت(ع) دانست.

بهاروند بیان کرد: هماهنگی لازم برای برپایی 7 موکب با ظرفیت پذیرایی و اسکان موقت برای جمعیتی روزانه بیش از 30 هزار نفر در  مسیر راهپیمایی اربعین ‌تا کربلا  توسط ستاد اربعین شهرستان ساوه فراهم شده است.

وی ادامه داد: این ستاد با هماهنگی ستاد برگزاری مراسم اربعین حسینی استان مرکزی موکب مردمی جاماندگان کربلا متشکل از هیئات مذهبی شهرستان ساوه در آزادراه کربلا (ساوه همدان) و موکب دیگری هم در منطقه نوبران برپا و آماده خدمات‌رسانی به زائران هستند و پنج موکب مردمی شهرستان ساوه هم در مسیر پیاده‌روی از نجف تا کربلا در ایام اربعین حسینی در کشور عراق پذیرای زائران هستند.

فرماندار ساوه خاطرنشان کرد: همچنین 6 کمیته شامل کمیته حمل و نقل و اعزام، نظامی و امنیتی، فرهنگی و آموزشی، اطلاع‌رسانی و مشارکت، اسکان و تغذیه و بهداشت تشکیل شده که در راستای خدمت‌رسانی به زائران حسینی فعالیت می‌کنند.

بهاروند عنوان کرد: برای برپایی موکب حبیب‌ابن مظاهر شهر نوبران با همکاری شهرداری، شورای شهر و هیئت‌های عزاداری شهر نوبران با توجه به این که این موکب در یکی از نقاط حادثه‌خیز بود، مجموعه مدیریتی آزادراه در چند ماه گذشته برای جلوگیری از بروز خطر در حاشیه آزادراه اقدام به نصب گاردریل کردند که مانع برپایی این موکب شده بود و با پیگیری‌های انجام‌ شده قرار بر این شد ضمن رعایت مسائل ایمنی این موکب به صورت موقت در مکان همیشگی خود نصب شود تا ارادتمندان اهل بیت(ع) این شهر بتوانند به زائران خدمت کنند.

Template Design:Dima Group
Tool tip