economist

استاندار مرکزی با بیان اینکه خانه‌های جوان در شهرهای استان مرکزی فعال می‌شود گفت: خانه جوان ساوه تا پایان شهریورماه افتتاح می‌شود.

سیدعلی آقازاده در مراسم جشن ازدواج و خانواده جوان با اشاره به اهمیت ازدواج اظهار داشت: با ازدواج آسمانی بین دو زوج منتخب خداوند حضرت فاطمه(س) و حضرت علی(ع) که مایه افتخار شیعیان هستند این روزها به نام این دو بزرگوار مزین شده است.

وی افزود: برای قرار گرفتن در مسیر رشد و تعالی باید از زندگی این بزرگواران الگوبرداری کنیم که خود مایه افتخار شیعیان، مسلمانان و جهانیان هستند تا بتوانیم در فهرست کسانی که از این بزرگواران و ارزش‌های اسلامی الگو برداری می‌کنند باشیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: جامعه ما یک جامعه جوان، فعال و پویا است که کم‌کم به سمت میانسالی حرکت می‌کند اما هنوز در مقایسه با خیلی از جوامع و کشورها جوان است و می‌تواند در این راستا از انرژی و ظرفیت‌های جوانان استفاده کند.

آقازاده بیان کرد: هدف دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران هم در این است که بتوانیم از ظرفیت جوانان استفاده کنیم که این اتفاق هم اکنون رخ می‌دهد، فقط دولت مسئولیت به‌کارگیری جوانان را ندارد.

وی ادامه داد: اما دولت می‌تواند زمینه‌هایی را فراهم کند که جوانان از ظرفیت و استعدادهایشان در رشته‌های و فعالیت‌های مختلف استفاده کنند و هنر دولت در این است که بتواند این موقعیت را فراهم کند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: امروزه به هر سمت که نگاه کنیم شاهد این هستیم که جوانان ما به صورت خودجوش در بسیاری از فعالیت‌های علمی، هنری، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تلاش می‌کنند اما هنوز از ظرفیت، نیرو و استعداد آن‌ها به خوبی استفاده نشده است.

آقازاده خاطرنشان کرد: اما امروز کشور ایران در مقایسه با کشورهای دیگر در حوزه‌های علمی و ورزشی و در خیلی از بحث‌ها و فعالیت‌ها حتی از کشورهای پیشرفته از نظر علمی مثل ترکیه، کشورهای آسیای میانه، کشورهای دور و نزدیک و حتی کشورهای اروپایی در رتبه‌های خوبی از نظر فعالیت علمی به‌ویژه جوانان هستیم.

وی اضافه کرد: امروز شاهد این هستیم که ایران در تولید علم جزو 10 کشور نخست جهان و در فناوری‌های نو، علوم پزشکی، علوم هسته‌ای و سایر تکنولوژی‌های روز دنیا و به ویژه پزشکی جزو  20 کشور نخست دنیا است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: مقالات و فعالیت‌های علمی که در دانشگاه‌های ما انجام می‌شود هم برای خود جوانان و خانواده‌هایشان و هم برای کشور افتخار بزرگی است، امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت‌های جوانان استفاده کنیم تا جوان بیکار نداشته باشیم و جوانان در هر رشته و فعالیتی که علاقه و استعداد دارند مشغول شوند تا بتوانیم از حداکثر ظرفیت جوانان کشور استفاده کنیم.

آقازاده بیان کرد: هر چند که  در حوزه‌های مثل ورزش ما شاهد کارهای بزرگی هستیم همچنان که در بازی‌های آسیایی برای نخستین بار در تاریخ این مسابقات زنان کبدی کار کشورمان در بام آسیا ایستادند و مدال طلای این بازی‌ها را به دست آوردند.

وی ادامه داد: علاوه بر این موارد  داوران زن ایرانی هم در بازی‌های آسیایی سوت می‌زنند که این هم افتخار بزرگی است و امیدواریم که در داخل کشور هم قدر این استعدادها را بدانیم تا بتوانیم کم‌کم نواقص و مشکلات را با هوشیاری، همکاری و وحدت نظر برطرف کنیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: تحریم‌ها، محدودیت‌ها و تهدیداتی که جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمنان می‌شود را با استفاده از استعدادهای زنان، مردان، دختران و پسران جوان می‌توانیم برطرف کنیم.

آقازاده با اشاره به قرار داشتن در هفته دولت و بزرگداشت این هفته گفت: کسانی که برای این کشور زحمت کشیده‌اند در این مسیر شهید شده‌اند یا به رحمت خدا رفته‌اند که در راس آنان شهیدان رجایی، باهنر و ده‌ها و صدها نقر دیگری که خدمت کردند اما به شهادت رسیدند آن‌ها در واقع روحشان شاد است.

وی اضافه کرد: در همین دولت فعلی علی‌رغم همه مشکلات شاهد فضای بهتر برای جوانان هستیم، شاهد خانه‌های جوان که می‌توانند خانه‌های فعال و صالح در زمینه‌های مختلف باشند هستیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: در استان مرکزی ما خانه جوان نداشتیم که این خود یک غفلت بزرگ بود که در سه و چهار ماه گذشته خانه جوان اراک راه‌اندازی شد و در ساوه هم تا آخر شهریور افتتاح می‌گردد و همچنین  افتتاح آن در سایر شهرستان‌ها هم در برنامه است، تا محلی برای مراجعات، رفت و آمد، و تبادل نظرات در مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی باشد و  بتوانیم در استان از این نیروی عظیم جوان، مشتاق و فعال در فعالیت‌های گوناگون در جامعه استفاده کنیم.

Template Design:Dima Group
Tool tip