economist

استاندار مرکزی گفت: پیگیری مطالبات کارگران به عنوان نیروهای مولد جامعه و قشر زحمتکش در حد اختیارات با قوت دنبال می شود.

  سیدعلی آقازاده در آیین بزرگداشت هفته تامین اجتماعی در خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه با تاکید بر اینکه جامعه کارگری در تمامی مقاطع انقلاب حضوری موثر در دفاع از کیان نظام داشته و دارند، عنوان کرد: در اوایل انقلاب میزان درآمد کارگران حدود 9 دلار بود و امروز متاسفانه این میزان به کمتر از 9 دلار رسیده است، در حالیکه نسبت به 40 سال پیش تورم جهانی هم افزایش پیدا کرده است. 

وی با اشاره به شرایط اقتصادی امروز کشور، تصریح کرد: مردم ما بسیاری از فراز و نشیب‌های سخت‌ را پیمودند، اما آن چیزی که حائز اهمیت است ایستادگی کارگران زحمتکش در برابر مشکلات موجود است گرچه مسئولان تلاش وافری را برای حل مشکلات جامعه کارگری انجام می‌دهند. 

استاندار استان مرکزی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته تامین اجتماعی اظهار کرد: همه مکلف به انجام تعهدات خود نسبت به سازمان تامین اجتماعی هستند تا این سازمان بتواند برابر قانون به جامعه کارگری خدمات درمانی ارائه کرده و مقرری ماهانه پرداخت کند. 

وی با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های دولت، بدهی به تامین اجتماعی است، گفت: بیشتر دستگاه‌های اجرایی کشور به تامین اجتماعی بدهکارند و این جای نگرانی دارد. 

آقازاده با اشاره به پرداخت ماهانه مبلغی بالغ بر 7200 میلیارد تومان از سوی سازمان تامین اجتماعی به بیمه‌شدگان اظهار کرد: این سازمان به دلیل درآمد کمتر از میزان پرداختی یاد شده به سختی این مبلغ را پرداخت می‌کند که در صورت وصول مطالبات معوقه این مشکل برطرف خواهد شد. 

وی در ادامه از سازمان تامین اجتماعی، خانه کارگر و کانون‌های بازنشستگان به عنوان تشکیلات حامی کارگران یاد کرد و گفت: تلاش تشکلات کارگری برای تامین حق و حقوق کارگران است و مطالبه گر حقوق کارگران از مجاری دولتی و قوه مقننه هستند. 

استاندار مرکزی تصریح کرد: تلاش برای ارتقای حق و حقوق کارگران نقطه امیدی برای تامین نیازهای جامعه کارگری است و امیدواریم با افزایش درآمدهای دولتی مطالبات کارگران پرداخت شود. 

Template Design:Dima Group
Tool tip