economist

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:

خروج آمریکا از برجام‌ هیچگونه خللی برای اجرای قرارداد فعالیت خودروسازی رنو فرانسه در ایران و شهر ساوه ایجاد نمی کند.محمدرضا منصوری اظهار داشت : قرارداد خودروسازی رنو ‌ موضوعی مستقل از تصمیم خروج آمریکا از برجام است و همه تدابیر لازم برای اجرای نهایی آن انجام شده است.وی افزود: شواهد حاکی از آن است که فرانسه کشور طرف قرارداد این صنعت همچنان می خواهد در برجام باقی بماند.
نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه گفت: کارهای مربوط به اجرای قرارداد خودروسازی رنو فرانسه در سایت بن رو ساوه به خوبی در حال انجام است و امور مربوط به تضامین آن هم تکمیل شده و انتظار می رود در ماه های آینده تولید خودروی با کیفیت در ساوه آغاز شود.
قرارداد حضور شرکت خودروسازی رنو فرانسه در سایت بن رو ساوه، تابستان سال گذشته میان طرف های ایرانی و فرانسوی منعقد شد و بر اساس آن شرکت رنو متعهد است که جدید ترین خودروی خود (پلتفرم 2018) را در ساوه تولید کند و بخشی از این تولیدات نیز صادر خواهد شد.
بر اساس اعلام مسئولان،‌ این کارخانه با احتساب صنایع پایین دستی و قطعه سازان می تواند زمینه ایجاد اشتغال برای حدود 6 هزار نفر را فراهم کند.

Template Design:Dima Group
Tool tip