economist

نماینده مردم ساوه و زرندیه درمجلس گفت: طرح انتقال آب از سرشاخه های دز و سد کوچری به شهرستان ساوه به طور جد در حال پیگیری است.

محمد رضا منصوری در دیدار شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و معاونت خدمات شهری شهرداری ساوه با اشاره به ضرورت مدیریت منابع آبی اظهار داشت:  طی چند دهه اخیر شهرستان ساوه با مشکل کمبود بارش مواجه بوده به طوری که منابع آب زیرزمینی در این شهرستان به شدت کاهش یافته‌اند.

وی افزود: بحران آب بحرانی است که بیشتر مناطق کشور به ویژه شهرستان‌های ساوه و زرندیه را تهدید می‌کند و لازم است، همه مسئولان و مردم ایران به سهم خود برای رفع این بحران و عبور از آن تلاش کنند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: هم‌اینک ظرفیت های صنعتی و کشاورزی شهرستان ساوه تحت تاثیر کمبود منابع آبی قرار گرفته  به همین سبب تسریع در اجرای طرح انتقال آب به این شهرستان ضروری است.

منصوری بیان کرد: طرح انتقال آب از سرشاخه های دز و سد کوچری به شهرستان ساوه به طور جد در حال پیگیری است و امسال اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه اختصاص یافته و 40 کیلومتر لوله مورد نیاز خریداری شده است.

وی ادامه داد: این درحالی است که البه با کاستی‌هایی از سوی پیمانکار مواجه بودیم که این امر نیز مورد پیگیری قرار گرفته است.

Template Design:Dima Group
Tool tip