economist

دكتر حسيني امام جمعه ساوه گفت: در فرآیند اجرائیات گاهی دیده می‌شود که سیستم اداری کارایی لازم را ندارد و ارباب رجوع در پیچ و خم بروکراسی به گونه‌ای گرفتار شده که از پیگیری کار خود منصرف می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در آیین افتتاح نخستین مرکز مشاوره و ارائه خدمات پرستاری در منزل ساوه با اشاره بر ضرورت خدمت‌رسانی به مردم اظهار داشت: کمک و یاری‌ رساندن به هم، سبب خیر و برطرف‌سازی مشکلات و آسان‌تر شدن مسیرهایی است که در زندگی پرتلاطم امروزی برای هر فردی بسته به مقاطع رخ می‌هد به گونه‌ای که نتیجه کمک به دیگران در ابتدا شامل حال خود فرد می‌شود.

وی افزود: کمک و خدمت به مردم هنر مدیران دستگاه‌های اجرایی بوده و هر جا اعتماد و هدف مشترک خدمت به مردم وجود داشته باشد موفقیت در عملکرد هم حاصل می ‌شود.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: اهمیت و جایگاه مردم به‌عنوان صاحبان اصلی انقلاب و سرمایه‌های نظام و جامعه همواره مورد توجه بوده و تردیدی نیست که توجه به مردم به‌ویژه اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه و خدمت‌رسانی به آنها از اهداف مهم انقلاب و از نقاط قوت اخلاق اسلامی است.

 امام جمعه ساوه تصریح کرد: مدیرانی که به تبعیت از ائمه و معصومین(ع) درراستای خدمت صادقانه به مردم کمر همت می‌بندند خود را به درگاه الهی نزدیک کرده و با جلب رضای خدا توشه‌ای برای آخرت خود فراهم می‌کنند.

حسینی بیان کرد: عده‌ای در نتیجه فریفته شدن به زرق و برق دنیا و دور شدن از فرهنگ اهل بیت(ع) گمان می‌کنند با بی تفاوتی نشان دادن در برابر نیازها و گرفتاری‌های دیگران، خود را از تحمّل ضرر و زیان رها می‌سازند، درحالی که این موضوع نه تنها مشکلات زندگی اجتماعی را که زیان آن دامن خودشان را هم می‌گیرد دو چندان می‌کند، بلکه در اثر این کوتاهی، از توفیقات معنوی و امدادهای الهی بیش‌تری هم محروم می‌شوند.

وی ادامه داد: خواسته و انتظار امروز مردم انجام امور براساس ضوابط و مقررات بوده اما در فرآیند اجرائیات گاهی دیده می‌شود که سیستم اداری کارایی لازم را ندارد و ارباب رجوع در پیچ و خم بروکراسی به گونه‌ای گرفتار شده که از پیگیری کار خود منصرف می‌شود.

Template Design:Dima Group
Tool tip