economist

امام جمعه ساوه گفت: انقلاب اسلامی توسط مردم و با هدایت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید تا دست استکبار جهانی از منابع مالی ما قطع شود و همین امر انگیزه مشترک مستکبران برای دشمنی است تا مانع الگوشدن ایران اسلامی برای سایر کشورها شوند.

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی، امام جمعه ساوه  ضمن تشکر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی محکومیت اغتشاشات اخیر گفت: ملت ایران با الگو گرفتن از امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورا تا آخرین قطره خون خود از نظام، اسلام و رهبری دفاع می‌کند؛ چرا که رهبر انقلاب مظهر شرف و امید ما است و ملت ایران نیز همیشه پشتیبان ولایت است.

وی با اشاره به دیدار با سیاسیون جناح‌های مختلف افزود: همه گروه‌های اصلاح طلب و اصولگرا در حوادث اخیر، از نظام اعلام حمایت کرده و پیام همبستگی را به دشمنان نشان دادند.

الگو شدن انقلاب اسلامی ایران؛ تهدیدی برای استکبار جهانی

حسینی با اشاره به جنگ احزاب علیه ایران اسلامی بیان کرد: انقلاب اسلامی توسط مردم و با هدایت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید تا دست استکبار جهانی از منابع مالی ما قطع شود و همین امر انگیزه مشترک مستکبران برای دشمنی است تا مانع الگوشدن ایران اسلامی برای سایر کشورها شوند.

وی ادامه داد: حکام عرب منطقه نیز در عراق، سوریه و یمن از رزمندگان جبهه مقاومت شکست خوردند، پس طبیعی است که با جریان‌های مختلف منافق، سلطنت طلب و تروریست‌های تکفیری برای فتنه‌انگیزی و شکست ایران اسلامی همراه شوند.

این استاد حقوق اظهار کرد: بی‌عدالتی ظلم به این مردم است، چراکه آنان خواستار مجازات مفسدان اقتصادی هستند، به همین دلیل مردم در راهپیمایی ساوه اعلام کردند که مبارزه با گرانی و فساد بر دوش مسئولان و ایستادگی در برابر دشمنان، بر دوش آنان باشد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب تاکید دارند، هر فردی در هر جایی از احیای حقوقش درمانده شود، باید به دستگاه قضایی امیدوار باشد؛ یعنی دستگاه قضایی کشور باید عدالت را اجرا کرده و قاطعیت خود در برخورد با آقازادگان را رسانه‌ای کند.

حسینی با انتقاد از سیاسی کردن مشکلات مردم گفت: معاون رئیس جمهور مردم معترض را با وجود مشکلات، طرفدار جناح رقیب دانست، این نحوه رسیدگی صحیح نیست، فرمانداران محترم، مشکلات مردم را به گوش هیئت دولت برسانند تا مشکلات مردم، سیاسی دیده نشود.

وی ادامه داد: مگر می شود وزیری درد فقر و مشکلات مردم را درک کند ولی  سرمایه چند میلیاردی برای خود جمع کند.

ایجاد طرح بازرسی ادارات برای رفع رشوه‌خواری

امام جمعه ساوه تصریح کرد: دادگستری ساوه نشان داد که در برخورد با مفاسد در نهایت پاکدستی فعالیت می‌کند، دستگاه قضایی کشور نیز باید بر تخلفات نظارت کند تا مشخص شود چگونه دارایی یک شهردار کشور طی ۱۰ سال از ۵ میلیارد به ۱۱۰ میلیارد تومان رسیده است.

حسینی ادامه داد: در گذشته هم پیشنهاد بازرسی از ادارات برای شناسایی رشوه‌خواران را داده بودم اما مورد توجه قرار نگرفت. البته در جلسه‌ای با استاندار و ائمه جماعات استان مرکزی هم طرح بازرسی مخفیانه با همکاری مردم از ادارات را پیشنهاد می‌دهم تا شر فاسدان را ریشه‌کن کنیم.

نمایندگان به جای کمیته رفع حصر کمیته رفع فقر تشکیل دهند

وی توجه به موضوعات سیاسی به جای مشکلات مردم را معضلی دانست و اظهار کرد: نمایندگان مجلس نیز باید نماینده نظرات مردم باشند و مشکلات آنان را منتقل کنند، چراکه زمان انتخابات به زودی فرا‌می‌رسد و آنگاه مردم به کسی رای می دهند که مشکلات مردم را درک می کند.

حسینی با اشاره به تلاش برخی نمایندگان برای تشکیل کمیته‌ رفع حصر فتنه‌گران، گفت: چرا نمایندگان برای رفع فقر مردم و گرانی کمیته‌ای تشکیل نمی‌دهند؟ اگر شما خادم مردم هستند، کمیته رفع فقر تشکیل داده و به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

امام جمعه ساوه خاطر‌نشان کرد: اغتشاش‌گران از تجمع مردمی معترضان سوءاستفاده کردند تا به اهداف شوم خود برسند، اما مردم طرفدار منافقانی نیستند که پرچم ایران را آتش زدند، بلکه به بی‌عدالتی و مفاسد اقتصادی اعتراض دارند.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip