economist

بقلم دکترمحمدابوالمعصوم؛مدرس دانشگاه(1) چند روزیست پس از ارائه گزارش بودجه ۹۷ توسط دولت از هر سو مطالبی گفته میشود از راست افراطی که دم از تضییع حقوق مردم تا چپ افراطی که شرمسار بردن رای از سبد اصلاح طلبان برای روحانی همگی خود را در بن بست تلقی نموده ؛

داد از بی توجهی دولت و دولتمردان از وضعیت معیشت مردم و پشیمان از رای و ... می دانند ؛ جالبه که  مردم  تورم های دوره احمدی نژاد و خاتمی را فراموش نکردند ؛ بالا رفتن یک شبه نرخ ارز؛  قیمت کالا و مسکن را در سالهای نه چندان دور را در حافظه خویش دارند ؛ یادمان نرود بعضی از همین دو آتیشه ها بودند که در زمان انتخابات می گفتند اگر روحانی رای نیاورد اقتصاد ایران نابود می شود پس چه اتفاقی افتاد با یه ارائه بودجه و چند عدد به یکباره اقتصاد را به فنا دیدند ؟؟؟
یاد ضرب المثل تب تند زودم  سرد میشه افتادم .در اینکه الحق و الانصاف در این مدت و قبل هم ما جز چند عدد و عبارت چیزی از دولت نشنیدیم شکی نیست و فقط یه جمله دکتر روحانی بدجور واقعی به نظر میاد که گفت : ما نگفتیم افزایش قیمت نداریم ؛ فقط قیمتها آروم افزایش پیدا میکند . درسته قیمتها افزایش پیدا میکنه ولی آروم ! هرچند به این جمله هم خللی وارد است ولی آیا شیب افزایش قیمتها با افزایش درآمدها متناسب است ؟ قطعا خیر .
جالبه بعضی دوستان و یاران مدعی این روزها خود در مقام تصمیم گیران تصویب بودجه بجای شنیدن چکش کاری بودجه دنبال درآوردن آهنگ نخراشیده ساز مخالف در مجلس هستند .
نه مردم و نه نظام مبتنی بر اسلام و مردم ایران هیچیک نا امید نشده و نیستند ؛ بلکه به اصطلاح نخبگان سیاسی کشور در رسیدن به مطامع سیاسی و موج سواری های خاص خود  نامیدند . مردم ایران در بزنگاه‌های تاریخی تصمیم درست را بموقع و قاطع گرفته اند و احتیاجی به قیم داخلی و خارجی ندارند . همین تصور تاریخی و صحیح اصلاح طلبان را از همین امروز نگران انتخابات ۹۸ مجلس و ۱۴۰۰ ریاست جمهوری  و اصولگرایان را مشعوف از اشکالات تاکتیکی دولت نموده است .
پس باید گفت آنچه که تا امروز در خصوص دولت روحانی روشن است تعویض حرکت ساعت شنی در چهار سال دوم بدون هیچ تعییری و مردم با سختی  در هر شرایطی ، کاری که باید انجام دهند به بهترین شکل انجام خواهند داد.درود

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip