economist

سیدعلی آقازاده که به منظور شرکت در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان همزمان با هفته فرهنگی این شهرستان به ساوه سفر کرده بود پس از برگزاری این کارگروه به شهر صنعتی کاوه رفت و ضمن بازدید از سه واحد تولیدی و صنعتی از نزدیک با روند تولید و مشکلات و موانع توسعه‌ای آشنا شد.

سیدعلی آقازاده که به منظور شرکت در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان همزمان با هفته فرهنگی این شهرستان به ساوه سفر کرده بود پس از برگزاری این کارگروه به شهر صنعتی کاوه رفت و ضمن بازدید از سه واحد تولیدی و صنعتی از نزدیک با روند تولید و مشکلات و موانع توسعه‌ای آشنا شد. 

وی از شرکت EPS تولید کننده لوله و اتصالات پلی اتیلن، KWC تولید کننده شیر آلات و آرمکو تولید کننده انواع رادیاتور خودرو بازدید کرد. 

استاندار مرکزی در جریان بازدید از این سه واحد تولیدی و صنعتی در گفت و گو با خبرنگاران اولویت شهرستان ساوه را توسعه فضاهای آموزشی، ورزشی و درمانی عنوان کرد و افزود: همه مسئولین باید در تحقق این اهداف تلاش کنند.

وی با بیان اینکه باید روحیه شادابی و نشاط را در جامعه گسترش دهیم، اضافه کرد : با تقویت این روحیه در جامعه از بسیاری از مشکلات همچون اعتیاد و طلاق جلوگیری می‌کنیم. 

استاندار مرکزی مسائل فرهنگی را در رابطه مستقیم با مسائل اقتصادی دانست و گفت : تلاش می‌کنیم با رونق اقتصادی معیشت مردم را بهبود ببخشیم تا شاهد توسعه فرهنگی نیز باشیم. 

وی در ادامه به برخی مشکلاتی که در جریان بازدید از سه واحد تولیدی و صنعتی شهرستان وجود داشت اشاره کرد و گفت: کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش به عنوان مانعی بزرگ در راه توسعه این واحدهای تولیدی و صنعتی بود که از سوی صاحبان صنایع مطرح شد. 

آقازاده، رایزنی با مسئولان بانکی را به منظور برطرف کردن مشکل نقدینگی با تخصیص تسهیلات ارزان قیمت از جمله راهکارهایی دانست که در جریان این بازدید برای رساندن واحدهای تولیدی به ظرفیت کامل تولید مطرح شد.

وی اجرای طرح توسعه را موجب حضور موفق این واحدها در بازارهای جهانی و تقویت صادرات دانست و گفت: تحقق این امر نیازمند حمایت اداری و پشتیبانی است که در جریان این بازدید دستورات لازم در این خصوص صادر شد.

  وی مذاکره با مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت را از دیگر موضوعاتی بیان کرد که در جریان این بازدید به منظور تخصیص اعتبارات لازم مطرح شد و قرار بر این شد که در سفر قریب‌الوقوع وزیر صنایع به استان مشکلات نقدینگی این واحدها مطرح و تصمیم‌گیری شود و با اعطای تسهیلات از بانک‌های عامل ظرفیت تولید را به دو برابر افزایش دهیم. 

استاندار استان مرکزی در ادامه استمرار فعالیت های دولت یازدهم را نخستین اولویت کار در دولت دوازدهم دانست و تسریع در برطرف شدن مشکلات صنایع و گشایش راههایی برای افزایش تولید توام با ایجاد اشتغال را مهمترین رویکرد دولت دوازدهم در حوزه صنعتی بیان کرد. 

وی تصریح کرد: عزم جدی مسئولان استانی افزایش ظرفیت تولید واحدهای تولیدی و صنعتی استان است و در این راستا از همه ظرفیت استانی و نیز رایزنی با مقامات دولتی و وزارتی استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم صنعت و کشاورزی این منطقه از کشور را توسعه داده و با ایجاد اشتغال روند توسعه اقتصادی استان را تسریع بخشیم.   

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip