economist

با توجه به شرایط ویژه ساوه احداث ساختمان پزشک قانونی این شهرستان لازم و ضروری است.

محمد بهاروند ظهر امروز در نشست با مدیرکل پزشکی قانونی استان مرکزی با تاکید بر ضرورت احداث ساختمان پزشکی قانونی در ساوه اظهار داشت: ساوه با توجه به قرار گرفتن در شاهراه ترانزیتی، مهاجرپذیر بودن و وجود حدود 600 واحد تولیدی و صنعتی ضرورت احداث این ساختمان  را دو چندان می‌کند.

وی افزود: این شهرستان یکی از پر ازدحام‌ترین مراکز استان مرکزی محسوب می‌شود این مرکز جدا از خدمات‌دهی می‌تواند از نظر آماری کمک شایانی برای پیشگیری از تلفات وحوادث احتمالی کند.

فرماندار ساوه تصریح کرد: پزشک قانونی جدا از خدمات‌دهی می‌تواند از نظر آماری کمک شایانی برای پیشگیری از تلفات و حوادث احتمالی کند می‌توان با همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرائی مربوطه نسبت به این مهم اقدام کرد تا بتوان به مراجعه کنندگان خدمات بهتری ارائه کرد.

بهاروند بیان کرد: مسئولان ذی‌ربط نگاهی ویژه در اختصاص منابع و موارد حمایتی به این اداره داشته باشند، مراجعان این دستگاه با مراجعان اغلب دستگاه‌ها متفاوت بوده و شرایط بسیار سختی برای خدمت در پزشکی قانونی فراهم است تا جایی که نوع خدمات این دستگاه بایدجزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب شد و از این رو که با نگاه حمایتی به این نهاد مقدمات رضایت مراجعان هم فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: انجام معاینات ضرب و جرح، تشریح تشخیص علت فوت، فعایت‌های آزمایشگاهی، حکم رشد، تعیین سلامت روحی و روانی از عمده فعالیت‌های اصلی پزشکی قانونی ساوه است که برای ارائه خدمات باکیفیت نیازمند مکان مناسب است. 

فرماندار ساوه خاطرنشان کرد: در حال حاضر زمینی برای احداث ساختمان پزشکی قانونی در نظر گرفته شده که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز برای خرید و اقدام برای صدور پروانه سال آینده نسبت به ساخت و ساز آن می‌توان اقدام کرد.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip