economist

امام جمعه ساوه با بیان اینکه چرا باید مدیران شهرستان ساوه از اراک باشند، گفت: بنده با هرگونه ادبیات ستیزجویانه وتفرقه افکنانه مخالف هستم و همه را به وحدت و همگرایی دعوت می‌کنم.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی با اشاره بر ضرورت حفظ وحدت بین مسئولان اظهار داشت: در جایی که اختلاف نظر و سلیقه وجود دارد می‌توان انتظار وحدت شکل‌گیری وحدت داشت و در نبود اختلاف نظر و دیدگاه، وحدت جایگاهی پیدا نمی‌کند زیرا در سایه وحدت است که می‌توان انتظار داشت در حوزه های مادی و معنوی پیشرفت و توسعه به وجود آید.

وی افزود: اسلام به‌عنوان دین رحمت و شفقت بوده و در سایه وحدت است که آرامش شکل می‌گیرد، هیچ‌گاه در فضای اختلاف، نزاع و درگیری که خارج از چارچوب‌های اخلاقی باشد نمی‌توان از فضایل انسانی بهره‌مند شد و شرایط برای پیمودن مراتب کمال مهیا نخواهد شد، آرامش، فضایل اخلاقی و انسانی  در سایه وحدت و حاکمیت اخلاق است که در جامعه به وجود می‌آید.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: صحبت‌های اخیر "علی اکبر کریمی" نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی  در ارتباط با الحاق دوشهرستان دلیجان و محلات و مخالفت وی با این موضوع بیانگر تلاش وی در راستای حفظ منافع استان استان است.

حسینی بیان کرد: موضع گیری بنده به این سبب بود که کریمی از نمایندگان استان است و انتظار داریم وقتی بحث حفظ منافع استان مطرح می‌شود، منافع همه شهرستان‌های استان هم پیگیری شود تا این ذهنیت در مردم شهرستان‌های مختلف ایجاد نشود که وی تنها نماینده اراک هستند صحبت‌های بنده به هیچ‌عنوان جنبه توهین به جایگاه این شخص ولایی و متهعد انقلابی را نداشته و کریمی همواره مورد تایید بنده بوده و هست.

وی ادامه داد: موضع گیری بنده برای این بود که مردم هر شهرستان بهتر از ما مسئولان می‌توانند به منافع شهر خود توجه کنند، از آنجایی که وی به‌عنوان نماینده استان منافع برخی شهرستان‌ها را پیگیری می کنند ما هم از این نماینده ولایی انتظار داشتیم در بحث ارزش افزوده شهرستان ساوه و هزینه آن درهمان شهرستان هم دفاع کند، چرا باید 80 درصد ارزش افزوده شهرستان ساوه در استان دیگر هزینه شود و چرا این طرح تنها در استان مرکزی اجرا می‌شود.

امام جمعه ساوه عنوان کرد: بنابراین اگر مدیران استان در موضع گیری‌های خود منافع شهرستان‌های مختلف استان را مد نظر داشته باشند دیگر بحث انتزاع پیش نمی‌آید و کریمی نماینده اراک هم باید به این مسئله توجه داشته باشد که برخی مدیران استان چه برخوردی کردند که شهرستان‌ها خواستار جدایی از استان هستند.

حسینی اضافه کرد: چرا باید مدیران شهرستان ساوه از اراک باشند، بنده با هرگونه ادبیات ستیزجویانه وتفرقه افکنانه مخالف هستم و همه را به وحدت همگرایی دعوت می‌کنم اما مقتضیاتی دارد از جمله اینکه مراکز استان‌ها باید منافع و مصالح شهرستان‌ها را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: جریان انقلابی هیچگاه به دنبال تشتت و درگیری نیست و مسائل طرح شده ساخته برخی منفعت طلبان است این درحالی است که جریان انقلابی در دفاع از انقلاب و نظام و نگاه و هدف ولایی خود وحدت دارد، حال آنکه برخی به دنبال تفرقه در جبهه انقلاب هستند که این آرزویشان هیچگاه برآورده نمی‌شود.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip