economist

یک هیات تجاری و اقتصادی ارمنستان از ظرفیت های اقتصادی شهرستان های ساوه و زرندیه بازدید کردند.

هیات ارمنی با همراهی تنی چند از تجار و بازرگانان ارمنی و آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان و دستیار اول، دستیار دوم و وابسته فرهنگی سفارت ارمنستان از ظرفیت های اقتصادی شهرستان های ساوه و زرندیه بازدید کردند.
این هیات در راستای سفر به شهرستان ساوه از شرکت آلوم پارس، کیش چیپس، عالیفرد ( سن ایچ)، آبمیوه ژینو کارا آوه، گلخانه های آوه و منطقه ویژه اقتصادی کاوه شهرستان ساوه و دو واحد صنعتی شهرستان زرندیه بازدید کردند.
فرماندار شهرستان ساوه در حاشیه بازدید این هیات ارمنی از بخش های مختلف اقتصادی این شهرستان گفت: شهرستان ساوه از ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی برای سرمایه گذاری خارجی برخوردار است.
محمد بهاروند افزود: امید است در راستای این سفر ارتباطات اقتصادی بین شهرستان ساوه و کشور ارمنستان برقرار شود.
معاون استاندار مرکزی ادامه داد: استقرار شهرک سرمایه گذاری خارجی در ساوه فرصت مناسبی برای افزایش سطح همکارهای مشترک تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه است و ساوه به عنوان نگین اقتصادی استان مرکزی آماده فراهم کردن زیرساخت های لازم است.
فرماندار شهرستان ساوه افزود: شهر صنعتی کاوه به عنوان یکی از باسابقه ترین شهرهای صنعتی کشور با برخورداری بیش از 500 واحد صنعتی کوچک و بزرگ نقش بسزایی در ایجاد ارزش افزوده اقتصادی کشور و استان مرکزی دارد.
سفیر ارمنستان درایران در حاشیه این بازدیدها گفت: هدف از این سفر بررسی زمینه های سرمایه گذاری مشترک و بهره وری از تجربیات ایران در بحث تولیدات مواد غذایی است.
آرتاشس تومانیان بیان کرد: همکاری های مشترک تجاری ایران و ارمنستان آینده درخشانی دارد و این دو کشور در راستای همکاری های مشترک تجاری و اقتصادی سابقه دیرینه دارند.
فرماندار زرندیه نیز گفت: بازدید از توانمندی های تجاری در ایجاد روابط اقتصادی بین کشور جمهوری اسلامی ایران و کشور ارمنستان موثر است و بی شک این کشور می تواند از تجربیات تولید کنندگان ایرانی بهره مند شود.
جعفر نخستین تصریح کرد: حضور سفرای کشورهای مختلف در برنامه اقتصادی و سرمایه گذاری استان مرکزی پیش بینی شده است
شهرستان زرندیه با مرکز شهر مامونیه و جمیعت 64هزار نفر قطب صنعتی و کشاورزی استان مرکزی محسوب می شود که دراین شهرستان حدود 400 واحد تولیدی کوچک و بزرگ فعالیت دارند و 3شهرک صنعتی مامونیه، پرندک و زاویه در آن فعال است.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip