economist

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه مشکلات با شعار حل نشده گفت: باید استراتژی مدیریت کشور را تغییر داده و با توجه به مشکلات و امکانات موجود آن را بومی‌سازی کنیم.

محمد رضا منصوری عصر امروز در نخستین همایش بین‌المللی راهسازی بتنی که به میزبانی ساوه  در تالار تاج محل این شهربرگزارشد، با اشاره به ضرورت تلاش در جهت بهبود وضعیت و بهره‌وری بالا  اظهار داشت: به‌سبب تحریم و اینکه فروش نفت نداریم، درآمدهای کشور محدود است و با توجه به بودجه موجود کشور حتی در پرداخت حقوق هم مشکل داریم که بنابراین  لازم است در بخش‌های مختلف بهره‌وری را تا بالاترین سطح افزایش دهیم.

وی افزود: افزایش قیمت دلار از 800تومان به 4هزار تومان بیانگر کاهش 5000 درصدی ارزش ریال است که مانع صادرات ما شده و باید توجه داشته باشیم که مشکلات با شعار حل نشده و باید استراتژی مدیریت کشور را تغییر داده و با توجه به مشکلات و امکانات موجود آن را بومی‌سازی کنیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس تصریح کرد: اقتصاد تک محصولی و اتکا به نفت مشکل اساسی کشور بوده و در صورت عدم فروش نفت، ما توان اقتصادی خود را از دست خواهیم داد و لازم است در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و ساختمانی تولیداتی با قیمت مناسب داشته باشیم که علاوه بر برطرف کردن نیازهای داخلی امکان صادرات آنها برای ما وجود داشته باشد.

منصوری با توجه به اولویت داشتن کمربندی شهر و امکان اجرای بتن در انجام این پروژه گفت: وقتی امکان تولید بتن در داخل کشور وجود دارد باید تمهیداتی اتخاذ گردد که قیمت و کیفیت آن توان رقابت با تولیدکنندگان خارجی را داشته باشد و امکان صادرات آن نیز ایجاد شود. 

منصوری اضافه کرد: سطح آب‌های زیرزمینی به عمق 250 متر رسیده و مدیریت آب در وضعیت بدی قرار دارد، آنچنان که فروش آب بهتر از تولید محصولات کشاورزی مانند هندوانه است.

حمایت از فعالیت‌های علمی و تخصصی در ساوه

دبیر برگزاری همایش با اشاره به موضوع کاربرد بتن گفت: ضرورت کاربرد روسازی‌های بتنن غلتکی و بتنی در کشور و مزایای فنی و اقتصادی، اجرای روسازی بتنی با فینیشر و نمونه‌هایی از پروژه‌های اجرا شده است.

مرتضوی افزود: روش‌های نوین اجرای روسازی‌های بتنی در مناطق صنعتی، بنادر و محوطه‌سازی‌ها، معرفی انواع افزودنی‌ها در اجرای روسازی‌های اصلاح شده و مقاوم از محورهای این همایش بوده است.

وی تصریح کرد: این همایش با همکاری موسسه فرهنگی ورزشی شن‌سا و معاونت عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری ساوه برگزار شد.

شهرستان ساوه نیازمند احداث کمربندی شهری است

معاون عمرانی فرماندار ساوه نیز با بیان اینکه 260 کیلومتر جاده خاکی روستایی در شهرستان ساوه وجود دارد گفت: شهرستان ساوه نیازمند احداث کمربندی شهری بوده و تردد وسایل نقلیه سنگین از داخل شهر ساوه را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است.

مهدی حسینی با اشاره به اهمیت برگزاری چنین همایش‌هایی افزود: این همایش نقطه عطفی است که ما به سمت استفاده از روش‌های نوین اجرا در عرصه‌های مختلف تولید و صنعت در سالی که به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال معرفی شده پیش برویم ولی متاسفانه با وجود ظرفیت‌های ارزشمند و جوانان نخبه بعضی اوقات به دلیل روزمرگی متاسفانه به سمت روش‌های پرهزینه و کم نتیجه پیش می‌رویم.

وی بیان کرد: بحث همایش راه‌سازی به روش غلطکی در کشورهای توسعه یافته اجرا شد ولی در کشور ما چند سالی است که مورد بحث و بررسی قرار گرفت که کنار گذر شمالی یک نمونه از زمان اجرای این طرح  است، در شهرستان‌های ساوه و زرندیه به سبب اینکه در مناطق گرمسیری هستند، آسفالت در این مناطق  مشکلات خود را دارد که جایگزین کردن بتن غلطکی به‌جای آسفالت می‌تواند گزینه خوبی باشد و هم اینکه هزینه‌های ما را تا 30 درصد کاهش می‌دهد.

معاون عمرانی فرماندار ساوه تصریح کرد: شهرستان نخستین شهر استان است که 650 کیلومتر راه روستایی دارد و کمتر از 60 درصد راه‌های آن آسفالت شده، این در حالی است که بیش از 90 درصد راه‌های روستایی استان آسفالت شده که پراکندگی و گستردگی راه‌های روستایی ساوه ممکن است از عواملی باشد که کمتر در بحث آسفالت راه‌های روستایی  به آن توجه شده باشد. 

حسینی اضافه کرد: هم اکنون 260 کیلومتر راه روستایی ساوه  جاده خاکی داریم  که حدود 50 تا 60 میلیون اعتبار نیاز دارد و این جدای هزینه نگهداری راه‌هاست که اگر به سمت روش غلطکی برویم حداقل 30 درصد هزینه‌ها را می‌توانیم کاهش بدهیم.

وی ادامه داد: ما باید به این باور برسیم که زمان در حال تغییر و تحول است و اگر بخواهیم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را اجرایی کنیم باید بصورت جدی و عملی کار کنیم که شاهد رشد و توسعه کشور باشیم. 

معاون عمرانی فرمانداری ساوه خاطرنشان کرد: در حوزه شهری در ساوه عمر آسفالت به 5 سال رسیده که سبب آن نبودن کمربندی است که یکی از شهرهای نادر است که با این مشکل روبه‌رو است و برای شهری به عنوان بزرگترین قطب صنعتی کشور با وجود تردد بسیار و راه ترانزیتی کشور این موضوع، یک ضعف است.

وی افزود: باید هرچه سریعتر به این سمت برویم که مشکل کمربندی ساوه برطرف شود و تردد کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین به خارج از شهر منتقل شود زیرا هر ساله شهرداری در بحث آسفالت هزینه‌های هنگفتی می‌پردازد  زیرا زیرسازی در حوزه خدمات شهری برای ترافیک‌های سبک است.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip