economist

دادستان عمومی انقلاب شهرستان ساوه گفت: در برخورد با فساد هیچ خط قرمزی نداریم، اما ممکن است صلاحیت رسیدگی به بعضی پرونده‌ها در ساوه نباشد که در مراجع بالاتر رسیدگی می شود.

مجید علیپور دادستان عمومی انقلاب شهرستان ساوه با اشاره به پرونده تخلفات شهرداری ساوه گفت: شورای شهر ساوه به وظیفه اش عمل نکرده است و نظارت کافی بر عملکرد شهرداری نداشته است. برای پیشگیری از تکرار تخلفات برای شورای جدید شهر ساوه، جلسات مشترک آموزشی برگزار می کنیم.

وی درخصوص احتمال وجود اسامی افراد عالی رتبه در این پرونده افزود: در برخورد با فساد هیچ خط قرمزی نداریم، اما ممکن است صلاحیت رسیدگی به بعضی پرونده‌ها در ساوه نباشد که در مراجع بالاتر رسیدگی می شود.

علیپور اتهام افراد احضار شده را مالی دانست و بیان کرد: مجموعا ۱۰ نفر در این پرونده بازداشت شدندکه هفت نفر آنان با قرار تامین آزاد هستند ولی سه نفر فعلا در بازداشت به سر می‌برند.

وی با تاکید بر احتمال افزایش نفرات احضار شده، افزود: براساس گزارشات مردمی بطور کاملا مستقل عمل می کنیم، اگر اتهامات اثبات شود، کیفر خواست صادر خواهد شد در غیر این صورت قرار منع تعقیب صادر می گردد.

دادستان ساوه درخصوص رسیدگی به پرونده مدیران ارشد شهرستان، اظهار کرد: پرونده این مدیران در حیطه اختیارات مرکز استان است و بخش دیگر در شهرستان رسیدگی می شود .

وی ادامه داد: دادسرای ساوه در رسیدگی به پرونده‌های یاد شده سفارش پذیر نیست و با قاطعیت برخورد می کند.

علیپور از رسانه ها خواست تا به عنوان چشمان بینای جامعه به صورت کاملا حرفه‌ای خواسته‌ها و دغدغه‌های مردم را  اطلاع رسانی کرده و نسبت به وقوع تخلفات هوشیار باشند.

 وی با اشاره به قانون مجوز حضور خبرنگاران در جلسات شورا افزود: همکاری رسانه‌ها با مجموعه دستگاه قضایی در ساوه می‌تواند به کاهش جرایم و تخلفات کمک بسزایی کند.

دادستان ساوه تاکید کرد: از فعالیت رسانه‌ها حمایت می کنیم زیرا معتقدیم رسانه ها در جهت‌دهی افکار عمومی و رشد و بالندگی جامعه نقش موثری دارند.

وی با اشاره به تخلفات سایر دستگاه ها افزود: تخلفات تنها مربوط به شهرداری ساوه نیست و با تخلفات دیگری مانند بانک‌ها، صنعت، بهداشتی و درمانی نیز برخوردهای جدی صورت گرفته است.

علیپور درخصوص اعضای منتخب شورای شهر فعلی بیان کرد: هیچ پرونده ای تاکنون برای این دو عضو به جامانده از دوره چهارم شورا باقی نمانده است.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip