economist

رئیس شرکت گاز ساوه گفت: همزمان با ایام هفته دولت، طرح های گازرسانی برای بهره مندی ساکنان چهار روستا از توابع بخش مرکزی این شهرستان افتتاح و شعله های گاز منازل آنها روشن خواهد شد.

عباس اکبری گفت: در نتیجه افتتاح این طرح ها ۱۱۶ خانوار ساکن در روستاهای «شاهسوند کندی»، «زمان آباد»، «حقانیه» و «سماوک» از این پس به جمع مشترکان شرکت گاز  خواهند پیوست.
وی اظهار داشت: برای به نتیجه رسیدن این طرح های گازرسانی و اموری چون اجرا و تامین کالا از محل منابع داخلی شرکت گاز ۱۹ میلیارد و ۸۴ میلیون ریال هزینه شده است.
رئیس شرکت گاز ساوه گفت: ۲۵ کیلومتر و ۸۰۰ متر شبکه از نوع پلی اتیلن برای تکمیل گازرسانی به روستاهای مورد اشاره اجرا شده است.
وی گفت: با نصب ۱۱۶ علمک و به همین تعداد خانوار در روستاهای مذکور از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند و با جایگزینی این سوخت پاک به جای سایر سوخت ها، سالانه ۵۷۴ هزار لیتر در مصرف سایر فرآورده‌های نفتی صرفه جویی انجام خواهد شد.
اکبری گفت: تا پیش از روی کار آمدن دولت یازدهم تعداد ۶۲ روستا در شهرستان ساوه به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل بودند اما در هفت سال اخیر و با احتساب چهار روستای اخیر، ۸۳ روستای دیگر دارای این نعمت شدند و بدین ترتیب شمار کل روستاهای دارای گاز ساوه به ۱۴۵ مورد افزایش یافت.
وی گفت: گازرسانی به روستاهای یلداش آباد و سوالی نیز در برنامه امسال شرکت گاز قرار دارد.

Template Design:Dima Group
Tool tip