economist

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان ساوه از توزیع 500 بسته معیشتی بین خانواده‌های زندانیان زیرپوشش این نهاد خبر داد.

سید نصرت الله موسوی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی زیادی متوجه خانواده‌های زندانیان است، تصریح کرد: حمایت از خانواده زندانیان نیازمند همراهی سایر نهادها و مشارکت‌های مردمی است زیرا اعتبار دولتی به سازمان‌های حمایتی تعلق نمی‌گیرد.
وی با بیان اینکه تاکنون موردی از ابتلای اعضای تحت پوشش این انجمن به کرونا گزارش نشده است، اظهار کرد: با شیوع کرونا تاکنون، در سه مرحله  و هر مرحله 160 تا 170 بسته  معیشتی شامل (برنج، روغن، سویا، ماکارونی، رب گوجه فرنگی، قند و مرغ ) هر یک به ارزش میانگین پنج میلیون ریال به همراه پک  بهداشتی ( مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش ) میان خانواده‌های زندانیان تحت پوشش توزیع شده است.
مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان ساوه ادامه داد: با شیوع کرونا، متاسفانه کمک‌های خیرین به این انجمن کاهش چشمگیری یافته و این در حالی است که می‌بایست بیش از پیش در این دوران سخت، افراد تحت پوشش را حمایت کنیم.
موسوی خاطر نشان کرد: کمک به خانواده‌های کم برخوردار زندانی همراه با حفظ کرامت از اهداف این انجمن است و با وجود همه کمک‌های خیرین ، با توجه به شرایط اقتصادی این روزهای جامعه این مقدار کم به هیچ عنوان کافی نیست.
وی بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا، وضعیت خانواده‌های تحت پوشش پایش می‌شود تا مشکلی بر روند زندگی آنان افزوده نشود.
مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان ساوه گفت: در سال گذشته در مجموع  750 میلیون ریال در قالب مستمری، مسائل درمانی، مهدکودک، هزینه تحصیلی و ... به خانواده‌های تحت پوشش با مشارکت خیرین پرداخت شد.
موسوی با اشاره به این که ساوه، شهری صنعتی است، گفت: از سال گذشته تا کنون 10 نفر  از زندانیان و خانواده‌های تحت پوشش با ایجاد فرصت شغلی در قالب معرفی به واحدهای تولیدی و صنعتی یا اشتغال خانگی و صنایع دستی خودکفا و از چرخه حمایتی این انجمن خارج شده‌اند.
وی ضمن قدردانی از تعدادی صاحبان صنایع در مساعدت به این انجمن و رفع برخی مشکلات اقتصادی خانواده‌ها افزود: کوچک‌ترین کم توجهی به  خانواده‌های زندانیان می‌تواند آسیب زیانباری بر جامعه تحمیل کند از این رو حمایت‌های جدی مسئولان و خیرین ضروری است.
مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان ساوه افزود: متاسفانه 30 خانوار نیز از سال گذشته تاکنون به جمعیت این انجمن اضافه شدند و زیر چتر حمایتی قرار گرفتند و در مجموع 110 خانوار تحت پوشش قرار دارند. 
موسوی افزود: اشتغال برای زندانیان رای باز در دوران محکومیت از دیگر اقدامات این انجمن است که در سال گذشته برای تعدادی از طریق رایزنی با برخی دستگاه‌های اجرائی ساوه نسبت به این مهم اقدام و برای آنان درآمد زائی ایجاد شد.
وی با بیان اینکه خانواده‌ها نقشی در ارتکاب جرم ندارند و بنابراین باید حمایت‌های لازم از آنها انجام شود، اظهار داشت: خانواده‌های تحت پوشش این انجمن به دلیل نبود سرپرست با مشکلات مادی و معنوی زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و حمایت مردم و مسوولان از آنها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ضروری است.
وی به خدماتی که در حوزه مشاوره به خانواده‌های زندانیان نیز ارائه می‌شود، اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات مهمی که بیش از مجازات حبس، دامنگیر خانواده‌های زندانیان می‌شود، آسیب‌های روحی و روانی است که سعی شده با استفاده از ظرفیت مددکاران، مشاوران و روانشناسان، با برگزاری دوره های آموزشی در سال گذشته در قالب کلاس‌های مستمر در رشته‌های ارتقای مهارت اخلاقی و آموزشی خانواده، فرزندپروری، پیشگیری از اعتیاد، پیشگیری از طلاق، این آسیبها را به حداقل ممکن رسانده شود.
وی با بیان این که طبق روال هر سال، همزمان با شروع سال تحصیلی جدید نیز( سبد تحصیلی) بین دانش‌آموزان خانوادههای تحت پوشش توزیع خواهد شد، افزود: ارائه کمک‌های درمانی برای خانواده‌های زندانیان تحت پوشش نیز از جمله اقدامات خوب بوده و در این رابطه با مسئولان مراکز درمانی تفاهمنامه همکاری امضاشده است.
موسوی با تاکید بر این که اولویت اصلی این انجمن، توجه به ایجاد درآمد پایدار، حمایت از خانواده‌های زندانیان و مراقبت‌های بعد از آزادی است ، تصریح کرد: برآنیم تا در راستای توانمند سازی اعضا مهارت فردی و اجتماعی این قشر را تقویت کنیم.
مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان ساوه گفت: هم اکنون دو کارگاه خیاطی و یک کارگاه صنعتی وابسته به این انجمن در این شهرستان فعال است که برای تعدادی از افراد تحت پوشش اشتغال ایجاد کرده است.
موسوی افزود: هم اکنون این انجمن آماده مشارکت و همکاری با سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار بوده که زمینه ساز خدمات رسانی بهینه و مناسب تر به اقشار آسیب پذیر خواهد شد.

Template Design:Dima Group
Tool tip