economist

معاون خدمات شهری شهردار ساوه از پلمپ 80 واحد غیر مجاز تفکیک زباله و ضایعات فروشی همزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا در سطح شهر و تداوم شناسایی و پلمب این گونه مراکز غیر مجاز خبر داد.

به گزارش شهرداری ساوه محسن مددی در جلسه کمیته برنامه ریزی اجرایی شهرداری ساوه، اظهار کرد: در راستای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و ویروسی، با هماهنگی مقامات قضایی این تعداد واحد تفکیک غیرمجاز زباله و ضایعات فروشی در سطح شهر پلمب شد و شناسایی و پلمب این گونه واحدها در سطح و پیرامون سطح شهرادامه دارد.
وی ادامه داد: هم اینک شهرک بازیافت (ضایعات فروشان) آماده انتقال این مراکز به آنجا بوده  و از این پس فعالیت آنها در نقاط مختلف شهر غیرقانونی است لذا از شهروندان تقاضا داریم تا هر گونه فعالیت ضایعات فروشان در نقاط مختلف شهر را به شماره تلفن 137 گزارش کنند.
مهندس مددی افزود: معاونت خدمات شهری و سازمان‌های خدمت رسان زیرمجموعه شهرداری  با به کارگیری تمامی نیروهای خود به صورت شبانه روزی، برای حفظ بهداشت و سلامت شهر و شهروندان تلاش می‌کنند.
وی با هشدار به مراکز و افرادی که در زمینه تفکیک زباله فعالیت می‌کنند، گفت: این اقدام از عوامل شیوع و انتقال بیماری‌های واگیردار و عفونی بوده به ویژه شیوع ویروس کرونا است.

شهردار ساوه ادامه داد: بودجه امسال شهرداری ساوه نیز ۲ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده که در محل هایی چون هزینه‌های جاری، نگهداری شهر،  امور عمرانی و احداث و توسعه هزینه خواهد شد اما برای تحقق آن نیاز به بررسی راهکارهای توانمندسازی افزایش درآمد در شهرداری هستیم.

وی تصریح کرد: در بودجه امسال شهرداری حدود ۲۵۰ میلیارد ریال برای احداث کمربندی های شهر(جنوب و شرق) به عنوان پروژه‌های حیاتی  پیش بینی شده و احداث نخستین سینمای در ساوه و تمهید مبلمان شهری و رسیدگی به سکونتگاه های غیر رسمی از جمله قاسم آباد نیز در دستور کار است.

حسینی اظهار داشت: در سال ۹۵ میزان وابستگی مالی شهرداری ساوه به درآمدهای ناشی از ارزش افزوده، ۷۰ درصد بود و به همین دلیل در اجرای قانون تجمیع مالیات بر ارزش افزوده در قانون برنامه ششم توسعه کشور متحمل بیشترین آسیب شدیم.

شهردار ساوه اظهار کرد: با تلاش‌ها و تدابیر انجام شده در مجموعه شهرداری، در ۲ سال گذشته میزان وابستگی مالی بودجه شهرداری به ارزش افزوده از ۷۰ به ۳۹ درصد کاهش یافته و موفق شدیم منابع لازم را از سایر درآمدها تامین کنیم.

وی بر کاهش بار هزینه‌ها و افزایش درآمدزایی در مجموعه مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: امسال نیز مانند سال گذشته سهم مناطق و سازمان‌ها در ایجاد درآمد تعریف شده است و برای تحقق بودجه،  مناطق شهرداری باید ماهانه حدود ۱۰۰ میلیارد ریال درآمد داشته باشند و سازمان‌ها نیز همچنان در مسیر درآمدزایی حرکت کنند.

شهردار ساوه با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور در دوران پس از اتمام شیوع کرونا، افزود: کرونا باعث بروز تنش های درآمدی و بودجه ای شهرداری در سال ۹۹ خواهد شد اما با تلاش مضاعف و برنامه ریزی دقیق کوشش خواهیم کرد که از این بحران با موفقیت عبور کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر ساوه نیز گفت: برنامه‌ریزی بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت با حضور افراد موثر و کارآمد اولویت دوران پس از کرونا و رمز موفقیت برای عبور از تنش‌های احتمالی و تبعات منفی بیماری کروناست.

«عبداله سالمی» با تاکید بر ضرورت شناسایی تهدید و فرصت‌های موجود، اظهار داشت: کرونا باعث بروز  استرس‌ و نگرانی در بین آحاد مردم شده است که امیدواریم به زودی و با فروکش کردن این بیماری دوباره فعالیت ها رونق گرفته و بتوانیم عقب ماندگی در اجرای برنامه های مدیریت شهری ساوه را جبران کنیم.

وی افزود: تاخیر و تعلل در انجام امور ارباب رجوع و شهروندان ممکن است زمینه ساز بروز نارضایتی باشد، از این روز باید تلاش کنیم تا رضایتمندی مردم را با ارائه بهترین خدمات و امکانات فراهم کنیم.

Template Design:Dima Group
Tool tip